Cieszyn Kultura i rozrywka

Fotografie cieszynianki w Skoczowie. Wernisaż online

Fot. Z archiwum UM w Skoczowie

Już wkrótce zaprezentowana zostanie nowa wystawa fotograficzna w galerii Miejskiego Centrum Kultury ARTadres na skoczowskim rynku. Obejrzeć będzie można prace Małgorzaty Fober, utalentowanej fotografki, doktorantki na cieszyńskim Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego.

Otwarcie ekspozycji odbędzie się online 18 lipca, a wystawa będzie czynna od 20 lipca do 28 sierpnia. Kim jest artystka, która pokaże pod Kaplicówką kawałek swojej twórczości? Małgorzata Fober urodziła się w 1985 roku w Cieszynie. Jest absolwentką Szkoły Sztuk Pięknych w Zakopanem oraz Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie uczyła się najpierw w pracowni prof. Wiesława Koronowskiego, a następnie u prof. Kazimierza Raby. Równolegle, w ramach zajęć do wyboru, studiowała reklamę wizualną i fotografię.

Małgorzata Fober ukończyła studia w 2012 roku, realizując rzeźbę dyplomową pod kierunkiem prof. Kazimierza Raby, zatytułowaną „Kazanie do ludzi”, która była prezentowana na wystawie „Najlepszych dyplomów wyższych szkół artystycznych” w galerii „Arsenał” ASP Gdańsk’ 2012”. W 2016 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Artystka zajmuje się obecnie m.in. fotografią modową, reklamową i artystyczną. Była nagradzana zarówno w krajowych, jak i międzynarodowych konkursach fotograficznych.

 

 

KB_autobus
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments