Sport Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Futbol w słońcu (aktualizacja II)

Fot. Bogdan Szpila

Piłkarski weekend na podbeskidzkich boiskach zapowiada się więcej, niż interesująco. Jedynymi problemami może być wybór miejsca i spory – zapowiadany przez meteorologów – upał.

Takiego otwarcia sezonu nie spodziewali się najwięksi optymiści spod Pańskiej Góry. W trzech kolejnych meczach piłkarze andrychowskiego Beskidu inkasując komplety punktów wdarli się na szczyt ligowej tabeli i ustępują miejsca tylko (ilością strzelonych goli) rezerwom Cracovii. Bramkowy bilans andrychowianom powiększyli szefowie małopolskiego podokręgu piłki nożnej weryfikując skromne zwycięstwo Beskidu (1:0) w Jawiszowicach przed dwoma tygodniami, jako walkower dla przyjezdnych. W szeregach jawiszowiczan grało bowiem dwóch zawodników, za których działacze nie zapłacili w terminie kary 270 zł za żółte kartki otrzymane w sezonie 2018/2019. Pieniądze skarbnik MZPN otrzymał… 3 dni po regulaminowym czasie. Najbliższy mecz andrychowianie grać będą w Myślenicach z rezerwami krakowskiej Wisły. Póki co Biała Gwiazda nie zachwyca.

Początek sezonu nie jest udany dla czwartoligowych beniaminków z Rajska. Jedyny punkt „Druhowie” zdobyli nie strzelając żadnego gola rywalom z Trzebini (0:0). Dzisiaj „Strażacy” podejmą drużynę z Ryczowa. Stawianie na gospodarzy wydaje się być ryzykownym przedsięwzięciem…

IV liga; 24 sierpnia:
Strażak Rajsko – Orzeł Ryczów 1:4
Skawinka Skawina – Unia Oświęcim 2:3

25 sierpnia:
Wisła II Kraków – Beskid Andrychów (boisko w Myślenicach 4:0
Czarni Staniątki – LKS Jawiszowice 0:3

V liga; 24 sierpnia:
Arka Babice – Brzezina Osiek 0:1
Garbarz Zembrzyce – KS Chełmek 1:1
Halniak Maków Podhalański – Kalwarianka 3:4
LKS Żarki – Nadwiślanin Gromiec 0:4
Victoria 1918 Jaworzno – Zatorzanka 4:0
LKS Gorzów – Tempo Białka 1:2

25 sierpnia:
MKS Libiąż – Babia Góra Sucha Beskidzka 2:4
Sosnowianka Stanisław – Niwa Nowa Wieś 0:6

PPN Podhale; V liga:
Babia Góra Lipnica Wielka – Jordan Jordanów 4:0

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o