Wydarzenia Cieszyn

Gadżet, który może uratować życie. Możesz dostać go w Cieszynie

Fot.: Gabriela Staszkiewicz

To gadżet, który może uratować życie. Niewielka opaska bezpieczeństwa posiada bowiem funkcję wzywania pomocy medycznej. Bezpłatne urządzenia mają wkrótce trafić do seniorów z Cieszyna. Jak go dostać?

Cieszyn przystąpił do programu „Korpus Wsparcia Seniorów”, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych. To dzięki niemu osoby po 65 roku mogą wziąć udział w akcji tzw. opieki na odległość. W jej ramach seniorzy otrzymają opaski bezpieczeństwa. To urządzenia wyposażone przede wszystkim w przycisk alarmowy (SOS), za pomocą którego będzie można połączyć się z osobą udzielającą pomocy w centrum teleopieki, w przypadku pogorszenia stanu zdrowia lub zagrożenia życia. Centrum teleopieki udziela pomocy w formie przeprowadzenia rozmowy z seniorem lub wezwania odpowiedniej pomocy.

Bezpłatną opaskę mogą otrzymać osoby starsze, chore, po przebytych zabiegach medycznych, z niepełnosprawnościami, które czasowo lub stale wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Do akcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie mogą zgłosić się sami seniorzy lub mogą je zgłosić członkowie rodziny, sąsiedzi czy znajomi. Program opieki na odległość będzie realizowany do końca roku.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wracamy?
wracamy?
1 rok temu

Już mieliśmy e-wizyty.