Wydarzenia Cieszyn

Gala pełna pasji i miłości do tańca. Skoczowski Multi Dance znów zachwycił!

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Są w różnym wieku, mają odmienne upodobania i temperamenty, ale łączy ich wspólny mianownik – miłość do tańca. To właśnie w ruchu wyrażają siebie i pokazują swoją indywidualność, dają ujście emocjom i zarażają pozytywną energią. I taka też właśnie – pełna pasji, radości i dobrych fluidów – była III Gala Taneczno-Akrobatyczna w Skoczowie, zorganizowana przez miejscową Szkołę Tańca i Akrobatyki Multi Dance. Jej bohaterami byli młodzi ludzie, dla których taniec to synonim szczęścia.

Szkoła Tańca i Akrobatyki Multi Dance to miejsce, w którym każdy, kto kocha taniec, znajdzie coś dla siebie. – Jako profesjonalna szkoła kładziemy nacisk na wszechstronność. Chcemy tworzyć atmosferę, w której taniec staje się najpiękniejszą pasją i przygodą życia – mówią Sara Długosz i Alicja Nowosielska, które przed czterema laty założyły Multi Dance w Skoczowie. Od tego czasu grupa profesjonalnych trenerów nieustannie szkoli dzieci, młodzież oraz dorosłych w licznych stylach tanecznych i akrobatyce. Zajęcia prowadzone są również w szkołach podstawowych na terenie powiatów cieszyńskiego i pszczyńskiego. Można spróbować swoich sił w takich odmianach tańca jak balet, hip-hop, dancehall, tańce towarzyskie i nowoczesne, bachata, latino, zumba, a także w rytmice czy w akrobatyce artystycznej bądź sportowej.

Całoroczne zajęcia wieńczy Gala Taneczno-Akrobatyczna. To właśnie wtedy uczestnicy zajęć pokazują swoim bliskim, czego się nauczyli. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i teraz hala widowiskowa Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pękała w szwach i pulsowała od gorących rytmów oraz pełnego ekspresji tańca. Dwie gale – dopołudniowa i wieczorna – zgromadziły pełną publiczność. Kilkaset osób oklaskiwało taneczne i akrobatyczne popisy dzieci i młodzieży w różnym wieku, w różnym stopniu zaawansowania, a także – nie mniej udane, a na pewno bardzo sensualne – występy grupy dorosłych pań. Brawo!

Zachwycające choreografie, energetyczna muzyka, wyjątkowe stroje – to elementy, które z występu na występ budowały unikatowy koloryt skoczowskiego widowiska. Na koniec nie brakło podziękowań dla kadry instruktorów, a także dla rodziców wspierających działalność Szkoły Tańca i Akrobatyki Multi Dance oraz sztabu osób i przyjaciół, bez których gale nie mogłyby się odbyć. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli Głos Ziemi Cieszyńskiej i portal beskidzka24.

Autorką zdjęć jest Dorota Krehut-Raszyk

google_news