Porady i inspiracje

Gdzie kupić doładowanie telefonu na kartę?

Na rynku znajdziemy wiele propozycji od topowych sieci – np. doładowanie Play, Plus, Orange czy doładowanie T-Mobile. W jakich sytuacjach takie rozwiązanie będzie dobrym wyborem?

Doładowanie na kartę – w wielu przypadkach to korzystne rozwiązanie

Doładowanie T-Mobile, Orange, Heyah i każdej innej dużej firmy telekomunikacyjnej może być szansą na spore oszczędności w portfelu. To szczególnie opłacalne, gdy nie korzystamy często z telefonu, a na co dzień mamy dostęp do szybkiej sieci wi-fi. Coraz więcej osób przechodzi na takie oferty – ma to swoje zalety i wady, dziś jednak o tych pierwszych. Nie będziemy za to poruszać tematu rejestracji takich kart; zajmiemy się wyłącznie ich doładowywaniem.

Kiedy warto postawić na kartę z doładowaniem, a kiedy na abonament? Druga opcja jest skierowana do osób, które myślą o związaniu się z danym dostawcą na dłużej. To także najlepszy wybór dla rodzin i firm, które mogą liczyć na preferencyjne warunki przy umowach dla kilku abonentów naraz. W jakich sytuacjach lepiej wybrać ofertę na kartę?

Wiele osób traktuje doładowanie na kartę jako stan przejściowy

Przykładowo, posiadając doładowanie Play, możemy w każdym momencie skorzystać z atrakcyjnej oferty innej sieci, gdy tylko taka się pojawi na rynku. Możemy tak zrobić na przykład wtedy, gdy skończyła nam się umowa, nie chcemy jej przedłużać, ale nie ma dla nas atrakcyjnej propozycji na rynku – wystarczy kupić doładowanie na kartę i poczekać. To także dobry wybór, gdy wiemy, że za miesiąc lub dwa pojawią się nowe telefony, które będziemy chcieli kupić w ofercie abonenckiej. Doładowanie to tania i łatwa w obsłudze alternatywa, która zapewnia sporą elastyczność. To także bardzo wygodne rozwiązanie, gdy podróżujemy i nie chcemy być związani z jedną siecią.

Kiedy warto postawić na doładowanie Play, T-Mobile czy Orange?

Doładowanie na kartę może być doskonałą alternatywą dla abonamentu szczególnie wtedy, gdy korzystamy z telefonu dual SIM. W takiej sytuacji możemy umieścić w nim karty różnych sieci. Do dzwonienia możemy wykorzystać standardowy abonament, który prawdopodobnie oferuje nielimitowaną ilość minut do tej samej sieci, a do tanich SMS-ów odpowiednią usługę na kartę. Warto więc przejrzeć najświeższe oferty – być może doładowanie Play, T-Mobile, Heyah, Virgin Mobile czy innej firmy telekomunikacyjnej będzie szansą na poczynienie ogromnych oszczędności!

Gdzie kupić doładowanie Play, Plus lub Heyah?

Możemy nabyć w większości sklepów i kiosków oraz oczywiście w punktach danego operatora. Doładowania do wszystkich popularnych sieci komórkowych kupimy w każdej Żabce. Tych lokali jest w Polsce aż 6 tysięcy – bez problemu znajdziemy zatem punkt, w którym zapłacimy za wygodne dodanie minut, gigabajtów transferu i SMS-ów do naszego konta.

Doładowanie Play i innych sieci za granicą

Usługa na kartę działa świetnie także w sytuacji, gdy musimy udać się za granicę i chcemy mieć swobodny dostęp do internetu. Przeważnie usługi roamingu kończą się na 5 GB – większe pakiety są dosyć kosztowne. Dlatego też, będąc w egzotycznym kraju, warto rozejrzeć się za usługami na kartę.

Warto jednak zachować ostrożność – nie należy kupować ich „na ulicy”. Odpowiednim miejscem będą wyłącznie placówki, które mają prawo do ich sprzedaży. W Polsce takie usługi znajdziemy w większości marketów franczyzowych oraz w popularnych dyskontach, lecz za granicą nie jest to tak oczywiste. Najlepszym pomysłem będzie udanie się do oficjalnego salonu danej sieci komórkowej.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments