Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Giganci bluesa w „La Lunie”. Sebastian Riedel i Michał Kielak

W klubie „La Luna” zagrają giganci polskiego bluesa. Po raz pierwszy w Bielsku-Białej wystąpią w duecie wokalista i gitarzysta Sebastian Riedel oraz mistrz harmonijki ustnej Michał Kielak.

Koncert odbędzie się 21 kwietnia o 20.00 (wejście od 19.00). Artystów do Bielska-Białej ściągnął Jerzy Rocławski, założyciel legendarnej „Piątawki” i organizator niezapomnianych koncertów największych gwiazd rocka, bluesa i jazzu. – Tym wydarzeniem inaugurujemy koncertową odsłonę działalności „La Luny”. Klub ma idealne warunki do organizacji takich imprez – jest dużo miejsc stojących i siedzących, więc każdy może się bawić tak jak lubi. Klub mieści się przy ul. Przechód Schodowy 5, gdzie niegdyś działała kawiarnia „NOT-u” i gdzie przed laty odbywały się koncerty i spotkania z artystami – wskazuje organizator.

Sebastian Riedel i Michał Kielak to okazjonalny duet dwóch osobowości scenicznych. Charakterystyczny głos Sebastiana w połączeniu z brzmieniem gitary akustycznej i z wirtuozerską grą Michała na harmonijce tworzą niesamowity klimat podczas każdego koncertu. Na repertuar duetu składają się autorskie kompozycje zarówno Sebastiana jak i jego ojca Ryszarda – legendarnego, zmarłego w 1994 roku, lidera grupy Dżem. Każdy z koncertów jest wielką niespodzianką. Muzycy znani są z zamiłowania do improwizowania i włączania nowych utworów
do repertuaru.

Sebastian Riedel od roku 1993 jest liderem grupy Cree, uznawanym za jednego z najznakomitszych wokalistów i gitarzystów w naszym kraju. Michał Kielak należy do grona najlepszych i najbardziej rozchwytywanych harmonijkarzy w Polsce. Obaj muzycy byli wielokrotnie nagradzani przez krajową branżę muzyczną.

Bilety można nabyć w „Bistro Sports Pub Arena” przy ul. 3 Maja 10 oraz w „La Luna Cocktail Bar” przy ul. Przechód Schodowy 5. Koszt: 60 zł (miejsca stojące) i 80 zł (miejsca siedzące); po 11 kwietnia: odpowiednio 80 i 100 zł.

google_news