Kultura i rozrywka Wadowice

Gitary czar

Kilkudziesięcioro uczniów szkół muzycznych z całej Polski zjedzie w najbliższy weekend do Wadowic, by rywalizować w III Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym Wadowice 2022.

Konkursowym przesłuchaniom będą towarzyszyły koncerty. W sobotę, 9 kwietnia o godz. 19.00 w sali koncertowej wystąpi Kupiński Guitar Duo. Zespół tworzą Ewa Jabłczyńska i Dariusz Kupiński. Gitarzyści są absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a także Universität der Künste w Berlinie i Hochschule für Musik w Weimarze w klasie prof. Thomasa Müllera-Peringa, u którego realizowali studia podyplomowe. Umiejętności techniczne, jakość dźwięku, czy też wysublimowane aranżacje sprawiają, że jest to obecnie jeden z najbardziej docenianych duetów gitarowych w Polsce.
Po koncercie nastąpi ogłoszenie wyników grupy I i II.

Natomiast w niedzielę, 10 kwietnia o godz. 19.00 koncert Cracow Gutar Quartet. Mistrzowski kwartet tworzą Miłosz Mączyński, Joanna Baran-Nosiadek, Łukasz Dobrowolski oraz Mateusz Puter. Zespół jest laureatem licznych konkursów międzynarodowych.
Po koncercie nastąpi ogłoszenie wyników grupy konkursowej III i IV.

Harmonogram przesłuchań konkursowych TUTAJ

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments