Sport Żywiec

GKS Radziechowy-Wieprz w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski!

Po niezwykle zaciętym spotkaniu z Polonią Bytom czwartoligowiec z Żywiecczyzny – GKS Radziechowy-Wieprz – awansował do półfinału Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego!

Mecz ćwierćfinałowy rozgrywany był w Bytomiu. Po 90 minutach i dogrywce Polonia Bytom remisowała z GKS Radziechowy-Wieprz 1:1. Polonia objęła prowadzenie już w 1. minucie po strzale Patryka Stefańskiego. W 27. minucie na 1:1 wyrównał Tomasz Janik. Brak rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie i dogrywce spowodował, że zwycięzcę trzeba było wyłonić w serii rzutów karnych. I tu lepszą okazała się ekipa GKS Radziechowy-Wieprz wygrywając 5:3 i tym samym zapewniając sobie awans po raz piąty z rzędu do półfinału!

Półfinałowe spotkanie rozegrane zostanie 5 czerwca, a rywalem GKS Radziechowy-Wieprz będzie zwycięzca rywalizacji Podlesianka Katowice – Rekord Bielsko-Biała (ten mecz planowany jest 22 maja).