Wydarzenia Cieszyn

Gmina Goleszów: Drożej za śmieci. Od lipca

Fot. UM Jordanów

Jedna z uchwał podjętych podczas majowej sesji Rady Gminy Goleszów, zapewne nie ucieszyła mieszkańców. Radni przegłosowali podwyżkę opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Decyzja ta została poprzedzona analizą dotychczasowej sytuacji. Wynikało z niej, iż nastąpił znaczny wzrost wielkości odpadów wytwarzanych przez mieszkańców gminy Goleszów, a także poszła w górę cena za ich odbiór i zagospodarowanie. Koszty te – według obowiązujących przepisów – muszą być pokryte w całości z opłat wnoszonych przez mieszkańców. Stąd wniosek Komisji Finansów i Rozwoju Gminy o podniesienie opłaty do kwoty 30 zł od osoby (dotąd było 24 zł) i propozycja zastosowania ulgi w wysokości 3 zł od osoby w przypadku kompostowania odpadów w przydomowych kompostownikach. W przypadku braku segregowania odpadów opłata wynosi 114 zł (dotąd 96 zł) od osoby zamieszkującej daną nieruchomość.

Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 lipca. Wcześniej uchwała została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego. Zaproponowana ulga związana z kompostowaniem odpadów ma być głosowana podczas czerwcowej sesji.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
7 dni temu

Największa mafia w Polsce-pis to śmieciowa nic sie nie robi w tym kierunku jedynie okradać Polaków i przesyłać 50% opłat mieszkańców do nierobów urzędu marszałkowskiego na wielkie zarobki.

Hermenegilda
Hermenegilda
9 dni temu

Piękny prezent na wakacje, może Rada Gminy widzi kres podwyżek, po coś nazywa się Radą? Nie jest sztuka głosować “za” nad uchwałami podwyższającymi o 25% cenę odpadów. Wniosek Komisji czy też wniosek wójta (z Urzędu Gminy)? – niech ktoś zajmie głos z komisji.