Służby drogowe w gminie Goleszów wykorzystują okres zmniejszonego ruchu na gminnych drogach. Prowadzą intensywne prace remontowo-konserwacyjne. Naprawiane są uszkodzone drogi w poszczególnych sołectwach oraz porządkowana zieleń w pasie drogowym.
Ekipie drogowców pomocna jest skrapiarka. Maszyna ta służy do wykonaniu nowej warstwy ścieralnej poprzez oczyszczenie nawierzchni istniejącej, skropienie jej emulsją, rozsypanie nowego kruszywa o odpowiednio dobranej frakcji i zagęszczenie. W zależności od rodzaju utrwalenia można stosować wielokrotne skropienia i rozsypania grysu. Metoda ta jest szybka i pozwala znacząco ograniczyć koszty związane z naprawą nawierzchni drogowej.
– Wybrane przez nas rozwiązanie przetestowało już wiele samorządów. Była to zatem przemyślana decyzja, mająca na celu wybór taniego i skutecznego narzędzia umożliwiającego szybkie przeprowadzanie remontów naszych gminnych dróg – wyjaśnia Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów.
Ponadto gmina kupiła walec drogowy i zbiornik do przechowywania emulsji asfaltowej.
W sołectwach aż się kurzy od “remontów” dróg………
Jak trwała jest metoda w przemyślanej decyzji wójt już nie dopowiedziała. Doraźnie tanio i szybko owszem. Zdąży skrapiarka wracać do dróg gminnych robionych na początku, potrzebujących znowu skrapiania? Inny sposób remontu, porządny to jaki w gminie pani wójt?