Wydarzenia Cieszyn

Gmina Istebna powitała najmłodszych górali. Kolejne kabotki i brucliki rozdane

Fot. UG w Istebnej

W Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej na Dzielcu w Istebnej po raz kolejny zgromadzili się mieszkańcy gminy, którzy w ostatnim czasie zostali rodzicami. Przyszli ze swoimi dziećmi. Każde z maleństw otrzymało regionalny strój istebniański – kabotek lub bruclik.

Od tego roku gmina Istebna w nietypowy sposób wita swoich najmłodszych mieszkańców. “Istebniańska nowiecka”, zainicjowana przez wójt gminy Łucję Michałek-Chudecką, spotyka się z sympatycznym odbiorem ze strony rodziców nowonarodzonych dzieci, które – w prezencie od gminy – otrzymują swój pierwszy regionalny strój. Wręczany jest on bądź osobiście przez przedstawicieli władz gminy, bądź podczas większych uroczystości.

Tym razem rodzice dzieci urodzonych od sierpnia do października zostali zaproszeni do Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej, gdzie z rąk Łucji Michałek-Chudeckiej mogli odebrać wyjątkowe podarunki. “Istebniańską nowieckę” otrzymało 29 maluchów – dziewięcioro z Istebnej, jedenaścioro z Jaworzynki i dziewięcioro z Koniakowa. Wśród obdarowanych było 18 chłopców i 11 dziewczynek.

Fot. UG w Istebnej

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wina chłopców
wina chłopców
2 miesięcy temu

Teraz wiadomo dlaczego jest wojna, chłopców nie obdarowywałbym niczym.