Wydarzenia Wadowice

Gmina Kalwaria: Komunikacyjne pomysły

Fot. UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

Władze Kalwarii Zebrzydowskiej chcą włączyć się do inicjatywy Andrychowa i Wadowic w zakresie organizacji autobusowego ruchu pasażerskiego.

Obecnie na trasach powiatu wadowickiego dominują prywatni przewoźnicy ustalający linie i rozkłady jazdy wedle własnego widzimisię. Samorządy chcą uporządkować to opierając się na doświadczeniach andrychowskich, gdzie powstała komunikacja gminna. Na razie nie jest jeszcze znany termin uruchomienia linii andrychowsko-wadowickiej.

Tymczasem burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty zwołał do magistratu naradę z udziałem sołtysów i innych przedstawicieli wiosek. Ustalono, iż gmina Kalwaria przyłączy się do inicjatywy andrychowsko-wadowickiej. Zawnioskowano uruchomienie linii z Wadowic Zaskawia do Kalwarii przez Stanisław Dolny, Przytkowice, Leńcze i Zarzyce Wielkie. Ponadto kalwaryjski samorząd chce nawiązania współpracy z gminą Skawina, aby autobusy dojeżdżały stamtąd do Przytkowic.

WSB_zas_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franuś
Franuś
2 lat temu

Bardzo fajna inicjatywa ale trzeba do niej włączyć także wójtów spod Wadowic bo tam z dojazdami do wielu wiosek jest problem. Nie jest znana podobna akcja burmistrza z Wadowic z wójtami gmin spod Wadowic i chyba gorączka wyborów to nie czas na takie rozmowy. A źle by było gdyby to był tylko zryw przedwyborczy, obiecanka.