Wydarzenia Wadowice

Gmina Lanckorona rusza ze sprzedażą węgla

Fot. UG Lanckorona

Mieszkańcy gminy Lanckorona mogą od dzisiaj (29 listopada) kupować węgiel od samorządu po preferencyjnej cenie.

Wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata podpisał umowę ze spółką węglową Tauron Wydobycie, co oznacza, że węgiel będzie pochodził z dwóch polskich kopalń: Janina w Libiążu i Sobieski w Jaworznie.

Wysłaliśmy zapotrzebowanie na 250 ton węgla do spółki Tauron Wydobycie. W sprawie płatności i odbioru węgla będą się z mieszkańcami telefonicznie kontaktować pracownicy naszego Urzędu Gminy. Dlatego proszę cierpliwie czekać na telefon. Wnioski będą realizowane w kolejności wpływu do Urzędu Gminy – wyjaśnia wójt Tadeusz Łopata.

Dystrybucją węgla dla mieszkańców zajmuje się firma Trans Skład Adam Cora, Andrzej Kopta z siedzibą przy ul. Składowej 7 w Izdebniku. Firma ta transportuje węgiel z miejsca wydobycia oraz zajmuje się wydawaniem i dowiezieniem węgla do mieszkańców naszej gminy. Cena za tonę węgla dla mieszkańców, który złożyli wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego, wynosi 1 856,70 zł za tonę. Co istotne za dowóz węgla na posesję na terenie gminy Lanckorona mieszkańcy nie będą musieli płacić.

Fot. UG Lanckorona

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ula
Ula
6 miesięcy temu

Lizusy pis niech się zabiorą do pracy a nie handlu widać kto tam rządzi 70 % gmin tego nie robi.

dobra sprawa
dobra sprawa
6 miesięcy temu

Chyba od samorządu. Super oferta, że wskazana 1 firma dowozowa z Izdebnika nie będzie pobierała opłaty za dowóz np. do Skawinek.