Wydarzenia Wadowice

Gmina Spytkowice: Powstaną cztery przystanki

Przebiegająca między innymi przez gminę spytkowicką droga krajowa 44 należy nie tylko do najbardziej ruchliwych w regionie, ale i najbardziej niebezpiecznych. Dlatego każda inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo pieszych i kierowców jest na wagę złota.

Na niedawnej sesji spytkowiccy radni gminni podjęli uchwałę w sprawie przejęcia ograniczonego zarządzania drogą krajową nr 44. Jej przyjęcie było konieczne, by gmina miała prawo zaprojektować przy niej zatoki autobusowe wraz z prowadzącymi do nich chodnikami. Pierwsza para zatok powstanie w rejonie spytkowickiego przysiółka Górki, a druga w Półwsi w rejonie skrzyżowania ul. Zatorskiej z ul. Widokową.

Wybudowanie zatok sprawi, że autobusy nie będą się zatrzymywały na drodze, a tym samym nie tylko nie będą tamowały na niej ruchu. Tym samym kierowcy innych pojazdów nie będą podejmowali niekiedy niebezpiecznych manewrów ich omijania. – Do zatok zostaną doprowadzone chodniki, by można było bezpiecznie do nich dojść. Chcemy je wykonać w przyszłym roku – mówi wójt Spytkowic Mariusz Krystian.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Hermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Jak to chcemy wykonać? Na koszt gminy Spytkowice? Nie poczuwa się Generalna Dyrekcja Dróg…