Sport Sucha Beskidzka

Gmina Stryszawa kolarstwem górskim stoi

Fot. UG w Stryszawie

Jak zapowiadaliśmy tak się stało. Z boiska sportowego w Kukowie wystartował maraton rowerowy „DARE To Be MTB Maraton”. Można śmiało rzecz, że gmina Stryszawa na dobre zagościła już w kalendarzu każdego pasjonata wyścigów rowerowych. Wkrótce bowiem zagości w niej kolejna wielka impreza „Gwiazda Południa”.

DARE To Be MTB Maraton to cykl zawodów kolarskich, odbywających się w południowej części województwa małopolskiego. Trasa w Kukowie przygotowana została bardzo starannie. Organizator w porozumieniu z Urzędem Gminy Stryszawa przygotował trzy dystanse zróżnicowane pod względem długości i stopnia trudności. Start i meta zawodów usytuowane zostały na boisku sportowym w Kukowie. Na każdym z trzech dystansów startujący zawodnicy nie mogli narzekać na nudę. Trasa przygotowana w myśl zasady im dalej, tym trudniej, nie pozwalała zasnąć i wysysała z każdego spore pokłady energii. W efekcie nikt kto zdecydował się na start nie opuszczał Stryszawy niezadowolony bowiem na każdym z dystansów można było znaleźć to, co stanowi o istocie MTB. Nie zabrakło odcinków technicznych, przejazdów przez potoki i leśne ścieżki.

Organizator zadbał też o najmłodszych, na miasteczku startowym razem rozegrane zostały profesjonalne zawody rowerowe dla dzieci, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Blisko 140 osób oficjalnie zgłosiło się do udziału w maratonie, liczba ta nie dziwi tym bardziej, że pogoda sprzyjała uczestnikom, lekki wiaterek i delikatne promienie słońca wspomagały sportowego ducha rywalizacji.

Kolarstwo to jeden z popularniejszych sportów w Polsce, wymagający niesamowitego zacięcia i dobrej kondycji. Jednak pomimo wszystko nawet jeśli po dojechaniu do mety ciężko złapać oddech i zebrać myśli, to radość z ukończenia takiej trasy jak w Stryszawie warta jest każdych z poświęceń – tak jednogłośnie podczas maratonu wypowiadali się jego uczestnicy.

Dare To Be Maraton MTB Stryszawa 2019 odbył się dzięki wsparciu wójta gminy Stryszawa Rafała Laska, a patronował im starosta suski Józef Bałos.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o