Wydarzenia Cieszyn

Goleszów: Industrialna makieta cementowni w trakcie prac

Fot. UG Goleszów

Od dłuższego czasu w piwnicy Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie prowadzone są prace modernizacyjne związane z remontem pomieszczeń znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie Izby Oświęcimskiej. Obecnie trwają prace dotyczące wykonania makiety industrialnej goleszowskiej fabryki cementu. Zrekonstruowana zostanie przestrzeń Cementowni Goleszów z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku wraz z częścią kamieniołomów.

– Modernizacja pomieszczenia pozwoli przede wszystkim na zwiększenie atrakcyjności istniejącej już dziś Izby Oświęcimskiej. Dotychczasowa ekspozycja poświęcona filii obozu KL Auschwitz-Birkenau w Goleszowie zostanie poszerzona o nową przestrzeń oraz wzbogacona w sprzęt umożliwiający organizowanie projekcji filmowych. Multimedialna makieta, na której przedstawione zostaną m.in. budynki dawnego zakładu oraz poszczególne formy transportu wykorzystywane w cementowni, będzie stanowić główny element nowej ekspozycji – skomentowała wójt gminy Goleszów Sylwia Cieślar.

Makieta stanowi część działań w ramach projektu “Życie i praca na Śląsku Cieszyńskim w dobie rewolucji przemysłowej”, którego celem jest wspieranie rozwoju turystyki Śląska Cieszyńskiego poprzez stworzenie rekreacyjnej i edukacyjnej transgranicznej trasy turystycznej „Śladami rewolucji przemysłowej”.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments