Wydarzenia Cieszyn

Goleszów: Mieszkańcy pełni niepokoju… Powstanie spalarnia opon?

Stara cementownia * Fot. Krzysztof Marciniuk

Jak wieść gminna niesie jest próba ulokowania w dawnej cementowni w Goleszowie  spalarni opon.

Mówi się, że inwestor chce wpompować w ten biznes grube miliony złotych. Mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o czymś takim. W sobotnie popołudnie organizują pikietę koło ratusza.

„Głosie Ziemi Cieszyńskiej” – traktuję Was jako rzetelne źródło informacji i mam nadzieję, że rozwiejecie moje wszelkie wątpliwości i zaprzeczycie tym plotkom – napisała jedna z Czytelniczek. Nie mogliśmy przejść obok tej sprawy obojętnie.

W najnowszym, piątkowym numerze, do lektury którego gorąco zachęcamy, piszemy o tym problemie i oddajemy też głos wójt Sylwii Cieślar w tej sprawie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Z tela
Z tela
9 miesięcy temu

W Jasienicy były protesty przeciwko spalarni zwłok w sąsiedztwie domów. W odległości kilkudziesięciu metrów sąsiadujących z działkami budowlanymi z pięknym widokiem.Setki ludzi straciło na wartości terenu. Inwestorem był radny z komitetu wójta obecny w Gminie od kilku lat. Piec już funkcjonuje miliony wpadają do kieszeni ludzie są “zadowoleni ” były krzyki komisja telewizja , sprawę wyciszono umiejętnie .Jak ma być spalarnia opon w Goleszowie to będzie i tyle w temacie jest to teren przemysłowy jeżeli inwestor spełni wymogi formalne to nikt mu nie przeszkodzi ma takie same prawa jak każdy niestety. Trzeba przyjrzeć się technologii co to za firma problem… Czytaj więcej »

Stanisław
Stanisław
9 miesięcy temu

Trzeba się kategorycznie przeciwstawić temu projektowi, już raz próbowano w Goleszów ie otworzyć spalanie śmieci. To otworzono strzelnicy gdzie w niedzielę i dnie wolne od pracy myśliwi urządzają kanonade że huk wystrzałow niesie się po całym Goleszów ie i okolicy.

Joasia Lan
Joasia Lan
9 miesięcy temu

Tylko nie to…. Nie możemy do tego dopuścić…. Chodzi o nas o nasze dzieci… O naszą przyszłość… Wystarczająco już jesteśmy truci….. Na około..