Wydarzenia Cieszyn

Goleszów: Powstaje nowy Klub Senior+

W Goleszowie Równi powstanie klub seniora. W wyniku rozstrzygnięcia kolejnego naboru w programie „Senior+” gmina Goleszów pozyskała 166 tys. zł na utworzenie czwartej tego typu placówki na swoim terenie.

To ponad połowa środków potrzebnych do realizacji projektu, dzięki któremu pomieszczenia Domu Ludowego przy ul. Osiedlowej 13 o łącznej powierzchni prawie 100 m², zostaną odremontowane i przystosowane również do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. W sali spotkań wydzielona zostanie część pomieszczenia przeznaczona do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych, a także część przeznaczona do spędzania wolnego czasu, gdzie seniorzy będą mogli oglądać filmy, uczestniczyć w prelekcjach, spotkaniach, warsztatach, grać w gry pamięciowe i logiczne. Zanim to jednak nastąpi, będzie trzeba przeprowadzić szeroko zakrojony remont pomieszczeń, obejmujący m.in. wykonanie prac rozbiórkowych, izolacji, montażu ogrzewania podłogowego, wykonania podłóg, montażu drzwi i okien, wykonania tynków wewnętrznych, gładzi gipsowych, malowania pomieszczeń, wykonania instalacji elektrycznych, instalacji CO, montażu armatury w toaletach, a także wykonania podjazdu do osób niepełnosprawnych.

Dodatkowo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej dofinansuje również działalność  klubów seniora w Bażanowicach, Cisownicy i Dzięgielowie. Projekt został wysoko oceniony, dowodząc, iż miejsce, w którym nasi seniorzy mogą aktywnie spędzać czas i realizować własne zainteresowania, jest niezwykle potrzebne.

google_news