E-edukacja Cieszyn

Goleszów: Poznali zagrożenia

Fot. z archiwum SP Goleszów

Kampania społeczna pod egidą wojewody śląskiego zawierała program edukacyjny, dotyczący zagrożeń związanych z tlenkiem węgla i pożarem w budynkach mieszkalnych. Celem było też kształtowanie właściwych postaw związanych z bezpiecznym zachowaniem w domu.

Program przeznaczono dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych, a koordynowany był przez Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie. Do programu przystąpili uczniowie klasy trzeciej ze szkoły w Goleszowie. Dzieci na zajęciach dydaktycznych zapoznały się z zagrożeniami, jakie niesie tlenek węgla, poznały zasady powiadamiania dorosłych o wypadku, zagrożeniu pożarowym czy innym niebezpieczeństwie, powtórzyły numery alarmowe, poznały symptomy zatrucia tlenkiem węgla i utrwaliły zasady udzielania pierwszej pomocy. Na zajęciach kodowania dzieci tworzyły drogi ewakuacyjne różnych budynków – szkoły czy rodzinnych domów. Dowiedziały się także, jak działa czujka i po co montuje się ją w domach.

Do realizacji zadań uczniowie otrzymali podręczniki zawierające podstawowe informacje i wiadomości. Program zakończył się wizytą strażaka – asp. szt. Grzegorza Sroczyka, który przepytał dzieci z poznanych wiadomości. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Program w goleszowskiej podstawówce koordynowała Lucyna Gołyszny.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments