E-edukacja Cieszyn

Goleszów: Rajd młodzieżowy

Fot. Tomasz Lenkiewicz/UG Goleszów

Po raz 16. zorganizowano Rajd Młodzieżowy Gminy Goleszów. Meta była pod Tułem.

W pieszej wędrówce wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z Goleszowa, Cisownicy, Dzięgielowa i Bażanowic. W sumie wędrowało blisko 150 osób.

Na mecie asp. sztab. Tomasz Pszczółka z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, opowiedział o sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu, w tym o takich, które mogą się pojawić podczas wypoczynku nad zbiornikami wodnymi.

Wszyscy uczestnicy otrzymali bezpłatny poczęstunek, zaś chętni uczniowie wzięli udział konkursie wiedzy o naszym regionie. Spośród 19 uczniów, którzy rozwiązywali testy (pytania przygotował Jan Cichy) najlepszym okazał się Wiktor Budny (Cisownica), drugie miejsce zajął Aleksander Kurdun (Cisownica), a trzecie Paweł Niemiec (Goleszów). O kolejności następnych sześciu miejsc zdecydowała część ustna, gdzie młodzi turyści odpowiadali na pytania komisji konkursowej.

Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczali: wójt Sylwia Cieślar, prezes Koła PTTK „Ślimoki” Zenon Sobczyk i przedstawiciel zarządu cieszyńskiego oddziału PTTK Henryk Więzik.

 

google_news