Wydarzenia Cieszyn

Goleszów: Rolnicy dziękują za plony. Dwudniowa zabawa trwa – ZDJĘCIA

W gminie Goleszów rozpoczęto świętowanie. Trwają Gminne Dożynki oraz Dni Gminy Goleszów. Jest kolorowo, hucznie i radośnie!

Wczoraj, ulicami Goleszowa ruszył tradycyjny korowód dożynkowy. Tłumy mieszkańców i turystów oglądały m.in. sprzet rolniczy czy scenki rodzajowe.  Uroczysty pochód prowadzili tegoroczni gazdowie dożynkowi – Anna i Jerzy Sztwiertnia z Cisownicy. A to był dopiero początek atrakcji.

Po raz piętnasty odbył się Regionalny Konkurs Wieńców Dożynkowych organizowany przez Gminę Goleszów oraz Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej, podczas którego swojego kompozycje zaprezentowały przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich. W trakcie Dożynek Gminnych oraz Dni Gminy Goleszów wręczone zostały także nagrody w konkursie „Gmina Goleszów w Kwiatach i Zieleni” zorganizowanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Goleszowskiej.

W trakcie święta plonów nie zabrakło także muzycznych atrakcji. W tym roku na scenie zaprezentował się m.in. zespół „Weź nie pytaj”. Jeszcze dziś na uczestników czeka zabawa taneczna oraz pokaz Teatru Ognia “Inferis”. Ciekawą atrakcją będzie także występ Mistrzyni Świata w Acrodance Zuzanny Żydek i Martyny Sajdok.

Autorką fotoreportażu jest Katarzyna Lindert-Kuligowska

 

google_news
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
1 rok temu

To jest korowód prawdziwy dla rolników i mieszkańców nie zaproszonych gości na pokaz i żarcie dla sławy.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

To dobra wiadomość, cieszymy się.

nowoczśnie
nowoczśnie
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Tak podszywacz, szczególnie traktory zostały potraktowane należycie a konie, wozy drabiniaste już nie.

osiołek niekoniecznie
osiołek niekoniecznie
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Wyjaśniam podszywaczowi co się cieszy, konie w rolnictwie powinny być wykorzystywane do orki i wokół a nie do ujeżdżania, ciągnięcia karety. Jeśli prezentowany jest “sprzęt rolniczy”, scenki rodzajowe a i owszem ale nie komunały rodzaju “cieszymy się”. Zapisz se, podszywacz, tę mądrość co to w zawodówce wieczorowej nie byłeś w stanie poznać.

Jan
Jan
1 rok temu

“Miłuj chłopa polskiego (…)” A za króla Tuska było kochaj Ruska.

wicekról
wicekról
1 rok temu
Reply to  Jan

No to straciłeś okazję dodać Schetynę, nie przeszłość ale teraźniejszość – popełnił przestępstwo przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym.

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  wicekról

Ale zawsze można liczyć na życzliwą duszę na forum. Wielkie dzięki. Twoja podpowiedź jest wprost bezcenna.

aby było dostatnio
aby było dostatnio
1 rok temu
Reply to  Jan

nie ma za co, “ormo” czuwa