Wydarzenia Cieszyn

Goleszów: Seniorzy nie będą się nudzić

Fot. z serwisu UG Goleszów

Ponad 300 tys. zł można będzie przeznaczyć na zajęcia dla seniorów z gminy Goleszów, korzystających z oferty klubów Senior+. Dzięki dofinansowaniu z unijnych środków, zorganizowane zostaną wycieczki, porady i konsultacje. I wystarczy jeszcze na zakup dodatkowego wyposażenia do klubu.

Realizacja projektu we wszystkich klubach seniora pozwoli na zwiększenie atrakcyjności, jak również dostępności usług społecznych w naszej gminie. Zapraszam wszystkich seniorów, którzy już korzystają z miejsc stworzonych z myślą o nich, jak również tych, którzy dopiero rozważają możliwość spędzenia wolnego czasu w goleszowskich klubach seniora. Czekają zajęcia relaksacyjno-gimnastyczne, warsztaty, porady i konsultacje ze specjalistami, a także nowe formy aktywności fizycznej i wycieczki rekreacyjno-kulturalne – zachęca Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów.

Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Cieszyński Uniwersytet III Wieku. Jego wartość wynosi nieco ponad 350 tys. zł, z czego blisko 330 tys. zł, stanowi kwota dofinansowania, którą na ten cel udało się pozyskać gminie Goleszów.

 

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paproć
Paproć
2 lat temu

Jest bardzo skromniutko spotkania są w Bazanowic ach, ludzie z Goleszowa muszą dojeżdżać, zniechęca to do wstąpienia do Klubu, na przestrzeni roku jest już trzecia osoba prowadząca z ramienia Urzędu Gminy, nie ma ciekawych zajęć, na usprawiedliwienie trzeba dodać że działalność komplikuje corona wirus, który powoduje wstrzymywanie działalności

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Paproć

Zgadza się z tą pandemią a pieniądze czekają i trzeba gdzieś wydać.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Ile tych klubów seniora jest w gminie Goleszów, że wójt mówi o wszystkich? Zgodzę się, że do tych wszystkich klubów seniora w gminie Goleszów potrzebny jest partner z Cieszyna. Czy w gminie jest konkretny plan na wykorzystanie środków czy tylko ogólnie kierunki jakie podano?