Goleszów: Szachy nie tylko w plenerze

W  Gminnym Ośrodku Kultury w Goleszowie odbyły się dwa turnieje szachowe MOKATE.

Uczestnicy rywalizowali przy szachownicach w miniony weekend, który za sprawą dożynek, był w tamtych dniach pełen atrakcji. Sobotnie rozgrywki toczyły się pod nazwą „Najlepsze Przed Nami” i były skierowane do średnio zaawansowanych, zaś niedzielne „O Puchar Gminy Goleszów” przebiegały niezwykle emocjonująco i z silną obsadą utytułowanych szachistów. W ramach 48. Turnieju Mokate podium zajęli zawodnicy Stowarzyszenia Szachowego Olimpia Goleszów, a składzie: Mateusz Myrmus, Mateusz Macura i Michał Niesyt. Wśród pań najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Tetiana Aksonova, a wśród zawodników Olimpii najlepszymi okazały się Maja Nieckarz, która zajęła 3. miejsce oraz Karolina Myrmus, która zajęła 4. miejsce. W ramach niedzielnych rozgrywek 49. Mokate „O Puchar Gminy Goleszów” najlepszymi zawodnikami reprezentującymi Stowarzyszenie Szachowe Olimpia Goleszów okazali się kolejno: Mateusz Myrmus (10. miejsce), Janusz Raszka (14. miejsce) oraz Stanisław Myrmus (16. miejsce).