Wydarzenia Cieszyn

Goleszów: Usuń azbest z dotacją. Trwa nabór wniosków

Fot. Z archiwum UG w Goleszowie

Do końca marca mieszkańcy gminy Goleszów mogą składać wnioski o dofinansowanie kosztów usunięcia i utylizacji wyrobów zawierających azbest. W ramach otrzymanego wsparcia można uzyskać dopłatę zarówno do demontażu jak i transportu oraz utylizacji szkodliwych (rakotwórczych) odpadów takich jak np. eternit.

Maksymalną dotację w wysokości 800 zł za każdą tonę odpadu zawierającego azbest możemy otrzymać, w przypadku gdy wniosek dotyczy demontażu, odbioru, transportu oraz utylizacji. Dopłata w wysokości 600 zł za każdą tonę przeznaczona jest natomiast dla wnioskodawców, którzy niebezpieczne odpady mają już zdemontowane i kwotę otrzymanej dotacji chcą przeznaczyć tylko na ich odbiór, transport i utylizację.

– Mam nadzieję, że kolejny nabór wniosków o dofinansowanie kosztów usunięcia wyrobów azbestowych spotka się z zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy, dzięki czemu z roku na rok będziemy organiczać liczbę gospodarstw, na terenie których można spotkać niebezpieczne odpady. Program umożliwiający dofinansowanie kosztów usunięcia wyrobów azbestowych był przygotowany w myślą o długoletnim wsparciu w tym zakresie, stąd będzie kontynuowany także w kolejnych latach – wyjaśnia Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów.

We wniosku składanym do Urzędu Gminy oprócz podstawowych danych kontaktowych należy wskazać przewidziany termin usunięcia i utylizacji wyrobów azbestowych oraz ich przybliżony koszt. Do wniosku należy dołożyć także oświadczenie o prawie dysponowania nieruchomością oraz zdjęcia obiektów, z których planowany jest demontaż lub transport wyrobów zawierających azbest.

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Na zdjęciu nie ma elementów z azbestu. A to jest tak w gminie Goleszów, że każdy sobie sam odwozi azbest a nie firma wynajęta przez urząd gminy i gmina płaci za transport, utylizację?