Goleszowianie na podium!

Przemysław Konecki na najwyższym stopniu podium Fot. UG Goleszów

Przemysław Konecki z gminy Goleszów powtórzył swoje osiągnięcie z ubiegłego roku i zdobył złoty medal oraz tytuł Mistrza Polski w trakcie Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych odbywających się w Gorzowie Wielkopolskim.

Zdolny zawodnik startował w kategorii łucznictwa bloczkowego na dystansie 50 metrów i w finałowym pojedynku pokonał  Mateusza Posłusznego 141 do 138pkt. Goleszowscy łucznicy startowali również w trzeciej rundzie Pucharu Polski w Żołędowie k/Bydgoszczy. W klasyfikacji kobiet zawody wygrała Anna Stanieczek, Marzena Daduń była czwarta. Przemysław Konecki stanął wówczas na trzecim stopniu podium.

Duet Anna Stanieczek-Przemysław Konecki (zawodnicy LUKS “Orlik” Goleszów) święci triumfy już od jakiegoś czasu. Warto przypomnieć, że już w czerwcu, na Międzynarodowym Memoriale im. Ireny Szydłowskiej w Warszawie w konkurencji MIKST, para nie dała szans rywalom i stanęła na najwyższym stopniu podium.