Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Gorący dzień w środku mroźnej zimy. W niedzielę zagra Wielka Orkiestra!

13 stycznia Polska szykuje się na 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Bielsku-Białej i powiecie będzie się działo!

W tym roku orkiestra Jurka Owsiaka zagra, aby kupić nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. – Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom – informuje WOŚP.

Najwięcej będzie się działo w Bielsku-Białej.
– Na Rynku, tradycyjnie, odbędzie się finałowy koncert organizowany przez Stowarzyszenie Podbeskidzki Przegląd Muzyczny – informuje Daria Mierzwa ze sztabu Grupy Ratownictwa PCK. Start o 14.00. Zagrają Punktera, Factory of Blues, Rustcage, Man of The Crowd, Hertz Klekot i Mikrokosmos. O 20.00 światełko do nieba, a po nim występ Karoliny „Perły” Lapczyk z zespołem Pearl Band. Wokół sceny rozstawione zostaną namioty GOPR, straży miejskiej, Ochotniczych Straży Pożarnych z Hecznarowic i Buczkowic oraz Bielskiego Klubu Fantastyki „Becon” (możliwość zagrania w planszówki i gry fabularne). W trakcie imprezy obecny będzie Beskidek – maskotka TS Podbeskdzie, który rozda kalendarze drużyny na 2019 rok. Klub przekazał WOŚP koszulkę z podpisami wszystkich piłkarzy, która zostanie zlicytowana w trakcie finału. Zmarzluchów ogrzeje wojskowa grochówka i ciepła herbata.

O 18.00 na bielskim Rynku wielka “Ściskawa”, czyli ogólnopolski konkurs zaproponowany przez Fundację WOŚP. Na płycie starówki zostanie wyznaczony kształt serca, a walka będzie szła o to, aby wewnątrz zmieściła się jak największa liczba ludzi. Miasto, które osiągnie najwyższy wynik otrzyma – extra – sprzęt o wartości 50 tysięcy złotych do wskazanego szpitala. Jeżeli zwycięży Bielsko-Biała trafi on do Szpitala Pediatrycznego. Gra jest więc warta świeczki!

W tym dniu odbędzie się również akcja krwiodawstwa. Mobilny punkt poboru krwi pojawi się przy ulicy Wzgórze, na parkingu obok bielskiego zamku (11.00-16.00).

– Wydarzenia związane z 27. finałem trwają już od poniedziałku, 7 stycznia – mówi Daria Mierzwa, Szczegóły na Facebooku: Sztab WOŚP Grupa Ratownictwa PCK Bielsko-Biała.

Dla wszystkich wolontariuszy, jak co roku, Piwnica Zamkowa przygotuje darmowe, pyszne kanapki i ciepłą herbatę. Organizatorzy zapraszają w to samo miejsce na różnego rodzaju licytacje.

Do orkiestrowego finału przyłącza się także Galeria Sfera, już 12 stycznia. – Ze względu na niedzielę handlową przypadającą dzień później – wyjaśnia Daniel Kowalczyk ze sztabu Medical Point. W programie licytacja krzeseł udostępnionych przez galerię i pomalowanych przez uczniów bielskiego „Plastyka” (15.00), pokazy ratownictwa, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy oraz kwesta. 12 stycznia zagra także Gemini Park, proponując wiele atrakcji dla najmłodszych bielszczan oraz naukę pierwszej pomocy.

Sporo będzie się działo w Czechowicach-Dziedzicach. Krzysztof Gazda, szef tamtejszego sztabu, wymienia m.in. Moto WOŚP, czyli wystawę 67 różnorakich samochodów na dolnym parkingu Starej Kablowni. Z kolei z górnego parkingu wystartuje – po raz pierwszy – Czechowicki Bieg „Policz się z cukrzycą”. W Chacharni zagrają m.in. raper MaRio, Besides i gwiazda wieczoru – Oberschlesien. Finałowi w Czechowicach-Dziedzicach towarzyszyć będzie cała chmara dodatkowych wydarzeń. Wśród nich wieczór humoru ze stand-uperami (sobota, 12 stycznia, w restauracji „Kalendarium”), z Rafałem Rutkowskim na czele. Szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń na stronie internetowej wosp-czdz.pl.

Sztab działający w Bestwinie planuje kwestę. – Będziemy obecni pod wszystkimi kościołami w tej gminie. Zahaczymy też o Dankowice i Wilamowice – zapowiada Jerzy Zużałek, szef sztabu.

Podobnie będzie w Wilkowicach. Tam wolontariusze również „obstawią” wszystkie kościoły na terenie gminy oraz wybrane stacje benzynowe w okolicy (Mikuszowice, ulica Bystrzańska, Buczkowice i Łodygowice).

W Szczyrku kwestę planuje grupa działająca pod egidą bielskiego sztabu GR PCK. – Nasi wolontariusze będą obecni w całym mieście, między innymi w okolicy ośrodków narciarskich – zapowiada Mateusz Kurowski, szef grupy.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments