Cieszyn Na sygnale

“Gorący” weekend policjantów w powiecie cieszyńskim. Aż 18 kolizji drogowych i przeszło 200 interwencji!

Fot. KPP Cieszyn

Można śmiało rzec, że w ten weekend cieszyńscy policjanci nie próżnowali. Zatrzymano 4 sprawców przestępstw oraz 3 osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa przeprowadzili blisko 200 interwencji. Policjanci drogówki odnotowali 18 kolizji drogowych.

W weekend kryminalni odnotowali kradzieże. I tak młoda kobieta ukradła kosmetyki warte 150 zł.  W trakcie próby zatrzymania, podrapała ochroniarza i uciekła. W ten sam dzień na ulicy Krzywej nieustalony sprawca usiłował się włamać do sklepu, ale dzięki szybkiej reakcji zgłaszającego oraz interwencji policji został spłoszony.

W sobotę rano na ulicy Bielskiej w Cieszynie mundurowi z cieszyńskiego patrolu interwencyjnego zatrzymali 44-latka, który kierował samochodem w stanie po użyciu alkoholu (0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu), pomimo że kierować nie mógł, ponieważ miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. W południe mundurowi interweniowali wobec kolejnego kierowcy- tym razem był to 72-latek, który mając blisko 2 promile alkoholu, kierował chevroletem i spowodował kolizję- uszkodził w zaparkowaną toyotę. 72-latek miał prawo jazdy- miał to właściwe określenie, bo dokument ten został zatrzymany przez policjantów, a sprawca zdarzenia musi liczyć się z postępowaniem karnym oraz wysoką grzywną i zakazem prowadzenia pojazdów.

Kilka godzin później, przed godziną 18, zatrzymany został 29-latek z Cieszyna, który najpierw zdemolował meble w mieszkaniu, a następnie znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów. O tym, że spożywanie alkoholu w pobliżu teatru jest szkodliwe przekonał się 59-letni cieszynianin, który w związku z tym wykroczeniem trafił do zakładu karnego. Dlaczego? Mężczyzna co prawda popełnił wykroczenie, ale interweniujący policjanci podczas kontroli potwierdzili, że jest on poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami.

W ten sam dzień policjanci w Wiśle zatrzymali 31-letniego mieszkańca miasta, który znęcał się nad członkami rodziny- o jego dalszym losie zadecyduje dziś sąd. W sobotę doszło do zniszczenia mienia w Ustroniu-pod jednym z pensjonatów nieznany sprawca przebił wszystkie opony w nissanie- szkody zostały wstępnie wycenione na 1500 zł. W niedzielę w Wiśle na ulicy Wyzwolenia osoba kierująca renaultem spowodowała kolizję i uszkodziła słup energetyczny. W Jaworzynce miał miejsce pożar budynku jednorodzinnego, w którym poszkodowany został 86-latek. W Cieszynie został zatrzymany poszukiwany 44-latek, który był poszukiwany przez sąd.

To tylko nieliczne spośród blisko 200 interwencji przeprowadzonych przez policjantów cieszyńskiego garnizonu w trakcie weekendu…

google_news