Góral Istebna mistrzem klasy B

Liderujący w tabeli skoczowskiej klasy B Góral Istebna pokonał na własnym boisku LKS Pogórze 3:2 i zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Zespół wicelidera nie musi się jednak martwić przegraną, bo podobnie jak “Górale”, on także ma zagwarantowaną promocję do klasy A.

Hit rundy na najniższym szczeblu zmagań dostarczył ogromnych emocji. Do przerwy dwoma golami prowadzili goście. W 18. minucie Andrzej Łacek nieszczęśliwie skierował futbolówkę do własnej bramki, a w 34. minucie drugie trefienie na konto przyjezdnych zapisał Łukasz Strach.

Po przerwie losy meczu się odwróciły. Miejscowi ruszyli do ataku tuż po wznowieniu gry i w 49. minucie Andrzej Łacek zrehabilitował się za bramkę samobójczą z pierwszej odsłony spotkania, dając kontakt swojej drużynie. Trzy minuty później był już remis po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego Damiana Marekwicy. Gospodarze nie rezygnowali z natarcia i w 69. minucie Mateusz Krężelok dał “Góralom” zwycięstwo.