Sport Cieszyn

Mundurowi grali dla Ewelinki

Fot. Organizatorzy

Policjanci oraz funkcjonariusze innych służb mundurowych, zaangażowali się w pomoc dla córki funkcjonariusza Straży Miejskiej w Wiśle, Ewelinki Pilch. Zorganizowali charytatywny turniej siatkarski w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej.

Na parkiecie rywalizowały drużyny reprezentujące komisariaty policji z Wisły, Rajczy i Węgierskiej Górki oraz reprezentacje GOPR Beskidy, SOP, PSP Cieszyn, Nadleśnictwa Wisła i Urzędu Gminy w Istebnej. Wygrała ekipa Urzędu Gminy Istebna, srebro przypadło strażakom z Państwowej Straży Pożarnej z Cieszyna, a brąz drużynie Służby Ochrony Państwa.

Podczas turnieju organizatorem udało się zebrać 3 706, 67 zł oraz 20 euro. Dodatkowo zebrane vouchery od sponsorów można cały czas licytować na profilu Ewelinki Pilch https://www.facebook.com/pg/Ewelinka-kontra-Zespół-Leigha-266652850868571.

Ewelinka urodziła się z genetycznym schorzeniem zwanym zespołem Leigha. To rzadka, dziedziczna choroba genetyczna, która prowadzi do postępującej degeneracji ośrodkowego układu nerwowego. Obecnie nie istnieje leczenie przyczynowe tej choroby – można jedynie minimalizować jej skutki. Ewelinka jest pod stałą kontrolą neurologa, okulisty, kardiologa oraz gastroenterologa. Kilka razy w tygodniu prowadzone są zajęcia z rehabilitantem, neurologopedią oraz tyflopedagogiem. Jest objęta stałą suplementacją, która niestety jest też bardzo kosztowna. Konieczna rehabilitacja i związane z nią koszty dojazdów, suplementy diety, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, zakup sprzętu medycznego, leki oraz wyjazd na specjalistyczne leczenie – to wszystko jest codziennością rodziców, która okazuje się być codziennością bardzo drogą…

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments