Sport Cieszyn

Grand Prix Polski. Plażowe granie w Cieszynie

Wolontarisze zawodów w Cieszynie * Fot. UM Cieszyn

Po ponad sześciu latach turniej Plaża Open wrócił do swoich korzeni. Bo właśnie w Cieszynie narodził się pomysł organizacji największego krajowego profesjonalnego cyklu rozgrywek w siatkówce plażowej. Turnieje odbywają się w okresie wakacyjnym od jedenastu lat.

W miniony weekend rywalizacja toczyła się na trzech boiskach. Główna arena znajdowała się na cieszyńskim rynku. Był to drugi w tym sezonie turniej Grand Prix Polski w siatkówce plażowej. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwami faworytów. W grupie kobiet wygrały reprezentantki Czech, wicemistrzynie Europy Michaela Kubíčková – Michala Kvapilová, które w niedzielnym finale pokonały 2:0 (21:16, 21:11) polską parę z tytułem wicemistrzyń Europy, Katarzynę Kociołek – Melanię Marcinowską. W grupie mężczyzn zwycięstwo na swoim koncie zapisał duet Jarosław Lech – Michał Korycki, zwyciężając w decydującym, ciężkim pojedynku 2:1 (21:18, 19:21, 15:10) parę Michał Kądzioła – Wiktor Mielczarek.

Kolejne zawody odbędą się w Myślenicach (14-16 sierpnia), a wielki finał o Puchar Polski, zostanie rozegrany w Białymstoku, 21-23 sierpnia.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments