Cieszyn Kultura i rozrywka

Gratka dla melomanów

Już w niedzielę odbędzie się kolejna edycja festiwalu Koncerty Wyższobramskie, w ramach którego zaplanowano cztery niezwykłe koncerty. W murach kościoła Jezusowego zabrzmi muzyka organowa i kameralna, w wykonaniu znakomitych artystów z kraju i zagranicy.

14 lipca wystąpi Michał Markuszewski, wybitny wirtuoz i improwizator. W jego wykonaniu publiczność usłyszy utwory okresu romantyzmu oraz autorskie improwizacje. 21 lipca organy w towarzystwie głosu solowego zaprezentują Kamila Goik oraz Daniel Strządała, którzy związani są z Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Młodzi artyści zaprezentują między innymi twórczość Stanisława Hadyny, którego jubileuszowy rok właśnie trwa.

Sierpniową cześć festiwalu otworzy koncert cieszyńskiego organisty Pawła Seligmana. Koncert “Organy inaczej” to próba ukazania możliwości brzmieniowych organów w nieco lżejszym repertuarze. W programie utwory E. Morricone, J. Williams oraz wielu innych. Finał festiwalu odbędzie się 18 sierpnia, zaś przy kontuarze zasiądzie Klaus Peschik, kantor i dyrektor muzyczny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Schwabach (Niemcy).

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o