Wydarzenia Cieszyn

Grudniowy rozruch maszyn. Muzeum Drukarstwa w Cieszynie (wreszcie) czynne

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Muzeum Drukarstwa w Cieszynie otwiera swoje podwoje. To informacja, na którą z pewnością czekało wiele osób, gdyż jedyna w swoim rodzaju placówka, mieszcząca się w kamienicy przy ulicy Głębokiej 50, nieczynna jest od kwietnia 2019 roku. To właśnie wtedy rozpoczęła się jej modernizacja. Choć inwestycja zakończyła się w połowie 2020 roku, do tej pory były problemy z ponownym otwarciem Muzeum Drukarstwa.

Dziś już wiadomo, że od stycznia przyszłego roku obiekt będzie prowadzony w normalnym trybie przez Zamek Cieszyn we współpracy ze Stowarzyszeniem Muzeum Drukarstwa w Cieszynie, ale będzie można go zwiedzać już wcześniej, bo od 1 grudnia. Cieszyński samorząd i Stowarzyszenie Muzeum Drukarstwa w Cieszynie zapraszają na “Grudniowy rozruch maszyn”. Przez cały ostatni miesiąc 2021 roku Muzeum Drukarstwa można zwiedzać bezpłatnie. Do dyspozycji gości będzie przewodnik, a wejścia zaplanowano o pełnych godzinach: od wtorku do piątku o 15.00, 16.00 i 17.00, w soboty i niedziele o 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00. W poniedziałki, w święta Bożego Narodzenia (24-26 grudnia) oraz w sylwestra (31 grudnia) obiekt będzie nieczynny.

W związku z ograniczeniami, jednorazowo Muzeum Drukarstwa będzie mogła zwiedzać grupa licząca do 15 osób. Zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia, w pomieszczeniach zamkniętych obowiązują maseczki.

– Zapraszam do wizyt w Muzeum Drukarstwa. Obiekt jest po modernizacji, która polegała między innymi na adaptacji nowych przestrzeni, remoncie oraz rozbudowie. W wyniku realizacji projektu zwiększyła się powierzchnia użytkowa Muzeum Drukarstwa, przeznaczona na działalność kulturalną. Obiekt jest już dostępny dla osób z niepełnosprawnością. Wykonany został szyb windy, w którym zamontowana została kabina o rozmiarach przystosowanych do osób niepełnosprawnych. Toalety również dostosowano do ich potrzeb – wyjaśnia Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments