Bielsko-Biała Sport Czechowice-Dziedzice

Grzegorz Kotowicz prezesem Polskiego Związku Kajakowego

Zdjęcia: Polski Związek Kajakowy

Grzegorz Kotowicz został prezesem Polskiego Związku Kajakowego. Jest nie tylko podwójnym brązowym medalistą olimpijskim, ale doświadczenie w zarządzaniu zdobył kierując Centralnym Ośrodkiem Sportu w Szczyrku, COS-em w Zakopanem, a ostatnio Administracją Zasobów Komunalnych w Czechowicach-Dziedzicach. Pełni też mandat radnego powiatu bielskiego.

Wyboru nowego prezesa dokonano 25 września podczas walnego zgromadzenia sprawozdawczo wyborczego członków PZKaj. Grzegorz Kotowicz wygrał w drugiej turze, zdobywając 151 głosów. Pokonał Józefa Bejnarowicza, który uzyskał 97 głosów.

– W sposób stanowczy chcę opowiedzieć się za koniecznością wprowadzenia w działalności związku daleko idących zmian. W kierowaniu nim za bardzo istotne uważam stosowanie nowoczesnych i profesjonalnych rozwiązań, co w moim przekonaniu efektywnie przyczyni się do sprawnego zarządzania związkiem i popularyzowania kajakarstwa. Innowacyjny charakter zarządzania to również nieodłączny element poprawy warunków pracy trenerów poszczególnych grup sportowych oraz większe możliwości w pozyskiwaniu środków finansowych z programów ministerialnych i od sponsorów dla wszystkich członków PZKaj – mówił przed wyborami.

Grzegorz Kotowicz podkreślał jednocześnie, że dyscypliny olimpijskie to główny zakres działania związku, jednakże nie można zapominać o paraolimpijczykach, dyscyplinach nieolimpijskich i kajakarstwie powszechnym.

– Zamierzam z zapałem i zaangażowaniem, opierając się na doświadczeniu i wiedzy, wypełniać obowiązki prezesa – stwierdza czechowiczanin.

KB_42_2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AZK Czechowice
AZK Czechowice
14 dni temu

Czechowicki działacz PO czyli Nowa Inicjatywa obecnie nie będziemy tęsknić w AZK

Czechowiczanin
Czechowiczanin
21 dni temu

Typek lasera

Hermenagild
Hermenagild
25 dni temu

Warszawa bardzo dobrze on się tam sprawdzi 🙂

Kajakorz
Kajakorz
25 dni temu

Czechowice wiedzą co to za ananas z tego pana i chętnie wyekspediują go do stolicy. Na taczkach.

Z Kopalnioka
Z Kopalnioka
25 dni temu

W Czechowicach nikt nie będzie tęsknił za podopiecznym Tuska w Warszawie jest miejsce dla takich karierowiczów

Mariola
Mariola
25 dni temu

Nieporozumienie