Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Gubałówka czy Dolina Chochołowska – które kuligi atrakcyjniejsze?

Które trasy w Zakopanem i pobliskich wsiach to atrakcyjne miejsca na kuligi? Jak wygląda kulig na Gubałówce? Czy konieczne jest samodzielne dotarcie na miejsce? Jak przebiega Kulig w Dolinie Chochołowskiej? Czy na miejsce spotkania należy dotrzeć własnym środkiem transportu?

Kuligi to tradycyjna zimowa atrakcja w Zakopanem. Jedni wolą dorożki, inni tylko i wyłącznie sanie. A zima w stolicy polskich gór wygląda zazwyczaj jak prawdziwa zima. Choć reszta Polski jest szara, to w tym miejscu białego puchu jest pod dostatkiem. A gdyby jednak nie sypnęło i tam, to górale mają swoje sposoby na kuligi.

Gubałówka kulig

Kulig na Gubałówce to propozycja:

  • dla osób, które nie chcą tracić czasu na dojazdy,
  • chcą mieć u stóp całe Zakopane- niezwykły widok na miasto,
  • szukają tańszego kuligu- ze względu na bliskość centrum cena za kulig jest zazwyczaj niższa.

Szczegóły kuligu na Gubałówce sprawdzisz na stronie https://www.goral.pl/zakopane/kuligi/. Z resztą kuligu w Dolinie Chochołowskiej również.

Dolina Chochołowska kulig

Kulig organizowany w Dolinie Chochołowskiej uznawany jest za najlepszy w całym Zakopanem? Dlaczego? Po pierwsze, z dala od zgiełku miasta, w tym miejscu można oddychać świeżym powietrzem. Po drugie, magiczna atmosfera. Dolina Chochołowska to miejsce, w którym najdłużej zimą utrzymuje się śnieg. A to oznacza, że zazwyczaj kuligi odbywają się tradycyjnymi, góralskimi saniami. Po trzecie, Dolina Chochołowska uznawana jest za najpiękniejszą z tatrzańskich dolin, pomijając fakty, że jest to największa i najdłuższa z dolin w Tatrach. Dla kogo kulig w Dolinie Chochołowskiej?

  • Dla każdego, kto pragnie poznać Zakopane od prawdziwej strony, z dala od Krupówek.
  • Dla dorosłych i dzieci.
  • Dla spragnionych wrażeń, magicznej atmosfery i niezwykłych widoków.

Nie musisz jechać własnym środkiem transportu, wystarczy zarezerwować transfer. Spotkanie uczestników wyznaczone na parkingu przed Doliną Chochołowską.

Co w ofercie kuligów

Poza różnicą w trasie, pozostałe elementy atrakcji są podobne i odbywają się według schematu:

  • spotkanie przed kuligiem (albo transfer),
  • kulig,
  • ognisko + biesiada.

W cenie mamy przejażdżkę saniami, kiełbaski do pieczenia, napoje bezalkoholowe, najczęściej herbatę, a także w zależności od organizatora inne regionalne przekąski. Różnica w cenie pomiędzy kuligiem w Dolinie Chochołowskiej a na Gubałówce to niewielka kwota na korzyść tych drugich. A gdy szukasz jeszcze innych pomysłów wejdź na stronę: https://www.goral.pl/. Mnóstwo ciekawych form spędzania czasu w Zakopanem zimą.

O czym pamiętać, wybierając się na kulig?

Przede wszystkim ciepłe ubranie. Zimy w Zakopanem są mroźne, a wieczorem odczucie chłodu jest większe. Godzinny kulig plus biesiadowanie przy ognisku kolejne dwie godziny, to konieczność zadbania o cieple ubranie. Czapki, rękawiczki, grube kurtki, ocieplane spodnie to absolutna podstawa, by nie wrócić z przeziębieniem.

Każda z opcji i Gubałówka, i Dolina Chochołowska mają swoje plusy. To co je łączy, to szybka wyprzedaż miejsc na saniach, dlatego rezerwuj wcześniej online, już teraz sprawdź terminy.

google_news