Bielsko-Biała Na sygnale Żywiec

Hala Miziowa: Na ratunek turyście

Akcja w rejonie Hali Miziowej. Fot. GOPR Beskidy

GOPR-owcy ratowali turystę, który zabłądził w rejonie Hali Miziowej pod Pilskiem.

Zgłoszenie o mężczyźnie, który szedł czerwonym szlakiem z Przełęczy Glinne prowadzącym na halę ratownicy otrzymali przedwczoraj o 16.10.

Skuterem wyjechali więc na skrzyżowanie trasy narciarskiej nr 5 i żółtego szlaku na Pilsko. W rejon żółtego szlaku udał się też patrol skiturowy. Ostatecznie mężczyzna został odnaleziony o 17.30 na wysokości 1350 metrów pomiędzy żółtym i czerwonym szlakiem. Był w stanie ogólnym dobrym, pomimo, że poruszał się w niskich butach do biegania. Wszystko co mu dolegało to lekkie wychłodzenie.

Poszkodowanemu założono rakiety śnieżne, w których został doprowadzony do skutera i odwieziony na Halę Miziową, a następnie do Korbielowa Kamiennej. Akcja zakończyła się o 19.30.

Z kolei wczoraj z okolic dokumentnie zasypanego śniegiem szczyrkowskiego Kotarza ratownicy transportowali 80-latkę z podejrzeniem wylewu. Kobieta została przekazana pogotowiu.

Fot. Facebook/GOPR Beskidy

Transport 80-latki:

navigate_before
navigate_next

Sarni_karta
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mona
Mona
2 lat temu

Kiedy w końcu ci pseudoturyści będą płacić za te akcje??? W butach do biegania? Może ktoś w końcu wymyśli jakąś ustawę regulującą ten fakt. Chory kraj…

krowiarz
krowiarz
2 lat temu

Beta. Kotarz nie jest w administracji Szczyrku tylko Brennej.
Ciężko się wysilić pisząc gniota ?