Na sygnale Sucha Beskidzka

Handlował podróbkami

Fot. Wojciech Ciomborowski

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie powiatu suskiego namierzyli sklepy, w których prowadzona była sprzedaż towarów z podrobionymi znakami znanych światowych firm. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk obuwia, zegarków i kosmetyków, które tylko wyglądały jak oryginalne.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że właściciel sklepów odzieżowych na terenie Zembrzyc i Makowa Podhalańskiego prowadził handel produktami z podrobionymi znakami towarowymi. W związku z tym w czwartkowy poranek funkcjonariusze skontrolowali placówki.  Znaleźli w nich kilkadziesiąt sztuk obuwia, zegarków i kosmetyków posiadających zastrzeżone znaki towarowe kilku znanych marek.

Przedstawiciel firm będących właścicielami znaków towarowych, wstępnie oszacował straty na kwotę 111 tys. zł. Obecnie policjanci sprawdzają od jak dawna w sklepach były sprzedawane produkty i jak szeroki był zakres działania nieuczciwego handlowca.

Obrót artykułami z podrobionymi znakami towarowymi jest zabroniony. Zgodnie z ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzenie do sprzedaży przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

google_news