Wydarzenia Żywiec

Hazard, amunicja i kokaina. Zlikwidowano „dziuple” w powiecie żywieckim

Funkcjonariusze ze śląskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej na terenie powiatu żywieckiego zlikwidowali trzy punkty z nielegalnym hazardem. Wynik akcji to zabezpieczonych 8 automatów do gier hazardowych, gotówka oraz ponad 7 tys. sztuk amunicji. W działaniach brali także udział żywieccy policjanci.

Jeden z punktów działał pod szyldem „Upominki Pamiątki Regionalne”. Szyby tego lokalu oklejone były czarną folią. Na elewacji znajdowała się kamera skierowana na drzwi wejściowe. Wewnątrz pomieszczenia mundurowi zastali pracownicę i ujawnili trzy automaty do gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie ponad 5 tys. złotych.

Niemal w tym samym czasie funkcjonariusze udali się do dwóch pozostałych punktów, co do których również istniało podejrzenie, że prowadzony jest tam nielegalny hazard. Po kilkukrotnym wezwaniu do dobrowolnego otwarcia drzwi i braku reakcji mundurowi weszli do lokali przy użyciu siły. W środku funkcjonariusze zastali dwie kobiety i mężczyznę obsługujących punkty hazardowe oraz klienta.

Podczas przeszukania lokali mundurowi ujawnili pięć automatów do gier hazardowych, pęk kluczy serwisowych, gotówkę w kwocie ponad 17 tys. złotych schowaną w przewodzie wentylacyjnym oraz telefony komórkowe ukryte w kloszu lampy i w spłuczce toaletowej.

Mundurowi przeszukali również samochód osobowy należący do mężczyzny obsługującego jeden z punktów hazardowych. Znaleźli w nim blisko 2 tys. złotych, dokumentację oraz klucze pasujące do garaży. W jednym z nich mundurowi ujawnili 7100 sztuk amunicji różnego kalibru, którą przekazali policjantom Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

W dalszej kolejności funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach przeszukali także lokal mieszkalny, w którym ujawnili ponad 11 tys. złotych w gotówce i ponad 4 gramy białej zbrylonej substancji. Specjalistyczne badania potwierdziły, że to kokaina.

Zatrzymane osoby zostały przesłuchane w charakterze podejrzanych, część z nich usłyszało zarzuty związane z urządzaniem lub prowadzeniem nielegalnych gier hazardowych. Zabezpieczone automaty trafiły do Katowic.

google_news