Wydarzenia Cieszyn

Hażlach: Chodnik przy Jastrzębskiej powstanie

To dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Hażlach. Chodnik przy ul. Jastrzębskiej zostanie wykonany, a piesi będą mogli bezpiecznie poruszać się drogą.

O tej inwestycji mówi się od dawna. Samorząd od dawna zabiegał o budowę chodnika przy ul. Jastrzębskiej w Hażlachu. Ruch bowiem przy drodze wojewódzkiej 937 łączącej Hażlach i Jastrzębie Zdrój jest duży. Nieraz dochodziło tam do niebezpiecznych zdarzeń drogowych, co wielokrotnie mieszkańcy podnosili podczas zebrań wiejskich. Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił więc przetarg na to zadanie. Inwestycja obejmowała ok. 830 m chodnika: od ronda w kierunku już istniejącej ścieżki. Na zadanie w budżecie zarezerwowano blisko 4,3 mln zł.

Do Zarządu Dróg Wojewódzkich wpłynęło 7 ofert. Najtańsza opiera na blisko 4,7 mln zł, najdroższa to wydatek rzędu ok. 9,7 mln zł!Ostatecznie wybrano firmę z Jankowic. Cena inwestycji to niespełna 5,3 mln zł. – Dziękuję całemu zarządowi Województwa Śląskiego za zwiększenie środków na tę inwestycję, bo jest ona naprawdę bardzo potrzebna – mówi wójt gminy Hażlach Grzegorz Sikorski.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Yama
Yama
1 rok temu

Obiecal i dotrzymał słowa! Brawo dla wojta

sprzeczności
sprzeczności
1 rok temu

Jeśli będzie chodnik wykonany to piesi bezpiecznie będą mogli się poruszać chodnikiem, już drogą nie.
A to zwiększenie środków nie z budżetu gminy?, dziwne że inaczej niż powiat robi. Dlaczego to nie wybrano najtańszej oferty?
Jak to jest, długość chodnika nie może wzrosnąć a koszt wybudowania owszem?