Wydarzenia Cieszyn

Hażlach: Diamentowe i złote pary uhonorowane

Fot. Krzysztof Marciniuk

Mieszkańcy gminy Hażlach zostali uhonorowani medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, nadanymi postanowieniem Prezydenta RP. Uroczyste spotkanie odbyło się 25 sierpnia w sali widowiskowej Domu Ludowego w Hażlachu.

W gronie złotych par, świętujących 50-lecie pożycia małżeńskiego, które znalazły się na honorowej liście, byli: Anna i Stanisław Gałuszkowie, Danuta i Alojzy Nawratowie, Zofia i Zbigniew Opiołowie, Halina i Jan Sadłek, Danuta i Józef Stoszkowie (Hażlach), Helena i Józef Penkalowie, Anna i Józef Żyłowie (Kończyce Wielkie), Zofia i Roman Czyżowie, Teresa i Bolesław Piszczkowie, Maria i Jan Puzoniowie, Ewa i Jerzy Suchankowie (Pogwizdów), Irena i Bolesław Tomicowie (Rudnik), Ewa i Franciszek Hernikowie, Władysława i Antoni Janikowie (Zamarski).

Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego, czyli diamentowe gody, świętowało 6 par. Władze gminy przygotowały specjalne listy gratulacyjne, których adresatami byli: Eugenia i Władysław Brojaczowie (Hażlach), Renata i Franciszek Koprek (Kończyce Wielkie), Irena i Henryk Haltofowie, Barbara i Bronisław Hermanowie, Anna i Jan Sabelowie (Pogwizdów), Helena i Józef Gabzdylowie (Rudnik).

Dostojnym parom gratulowali wójt gminy Hażlach Grzegorz Sikorski, przewodniczący Rady Gminy Sławomir Kolondra, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Liliana Matloch i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Cecylia Gasz-Płońska.

Były kwiaty, upominki, toast, pamiątkowe fotografie i wspólny obiad. Przygrywała kapela regionalna. Zdjęcia: Krzysztof Marciniuk

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments