Sport Cieszyn

Hażlach: Kasa dla sportowców

Aż 191 tys. zł, czyli ponad 15 proc. więcej niż w roku ubiegłym, otrzymają w 2021 na swoją działalność kluby sportowe z terenu gminy Hażlach. Razem z dotacją rzeczową to niemal 230 tys. zł.

Jak mówi Grzegorz Sikorski, hażlaski włodarz, gmina stara się w miarę możliwości zwiększać wsparcie finansowe dla lokalnych klubów. – Inwestujemy w naszą młodzież, zapewniając jej możliwość realizacji własnych pasji i zainteresowań. Oczywiście wszystkiego tego by nie było, gdyby nie działacze-społecznicy. To oni są filarem i motorem działań. Bez nich nie dalibyśmy rady. W tym miejscu dziękuję im za owocną współpracę – dodaje wójt.
Jak rozdysponowano tegoroczne dotacje? LKS Olza Pogwizdów otrzyma 49 tys. zł na realizację zadania „Żyj zdrowo na sportowo – regularne zajęcia sportowe dla mieszkańców Pogwizdowa w dyscyplinach sportowych piłka nożna oraz siatkówka, udział drużyn LKS Olza Pogwizdów w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Podokręg Skoczów oraz turniejach letnich oraz halowych na terenie Polski, organizacja halowych turniejów w piłce nożnej dla dzieci i młodzieży”. 47 tys. zł trafi do LKS Victoria Hażlach z przeznaczeniem na dofinansowanie startu w rozgrywkach piłkarskich. Taką samą kwotę otrzyma LKS Błyskawica Kończyce Wielkie, również na dofinansowanie udziału drużyn tego klubu w rozgrywkach piłkarskich. LKS Rudnik może liczyć na wsparcie w wysokości 23 tys. zł. Z kolei UKS Nakano Pogwizdów, którego reprezentanci mogą pochwalić się licznymi zdobyczami medalowymi, otrzyma 25 tys. zł, co pozwoli klubowi dalej popularyzować judo i ju-jitsu wśród dzieci i łowić kolejne talenty.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sylwia
Sylwia
2 lat temu

Brawo !

Andrzej
Andrzej
2 lat temu

Niech inne gminy biorą przykład z hażlacha!

edek
edek
2 lat temu
Reply to  Andrzej

a z czego brać przykład Andrzej, 23 tysiące dla Rudnika to słabo

Andrzej
Andrzej
2 lat temu
Reply to  edek

Edek przy rozdziale dotacji bierze sie pod uwagę liczbe prowadzonych sekcji a w rudniku mamy generalnie 1 (JEDNĄ) sekcję, w której grają wszystie dzieci bez wzgledu na wiek oraz cały zaciąg z gminy Strumień. To p. burmistrz powinna dofinansować ten klub prawde mówiąc (tak podpowiada zdrowy rozsadek) a nie gmina Hazlach. Po prostu chyba wójt ma “za dobre serce” do rudniczan. Pozdrawiam