Wydarzenia Cieszyn

Hażlach: Na drogach będzie się działo!

Fot. UG Hażlach

Na drogach w gminie Hażlach wiele się dzieje. Niedawno zakończono generalny remont ulicy Sośnie w Kończycach Wielkich (na zdjęciu). Był on finansowany z Funduszu Dróg Samorządowych.

Gmina otrzymała również środki zewnętrzne na przebudowę ulic Miodowej, Truskawkowej oraz Prostej w Kończycach Wielkich. Doczekają się generalnego remontu i uporządkowania kwestii odwodnienia. Ulica Prosta zostanie dodatkowo poszerzona, dzięki czemu poprawi się dostępność miejsc parkingowych. Cała inwestycja wyniesie 2 141 000 zł, z czego 1 178 000 zł pochodzi z dofinansowania.
Generalny remont przejdzie również ulica Długa w Hażlachu. Odnowiony zostanie odcinek od lasu Bzie w kierunku istniejącego chodnika przy przedszkolu. Przebudowana zostanie jezdnia, uregulowana kwestia odwodnienia, ulica doczeka się również chodnika. Koszt całej inwestycji wyniesie 4 358 000 zł, z czego dofinansowane będzie 2 397 000 zł. – Inwestycja ta jest efektem porozumienia ze stycznia 2016 roku zawartego z ówczesnym Starostą Cieszyńskim Januszem Królem. Wtedy jako samorząd aplikowaliśmy o środki finansowe w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w celu przebudowy drogi gminnej – ulicy Rudowskiej w Hażlachu i Zamarskach, na odcinku około 2,4 km, od granicy z miastem Cieszyn do skrzyżowania z ulicą Długą. Dzięki zawartemu porozumieniu pozyskaliśmy środki zewnętrzne i zrealizowaliśmy tę inwestycję. Dzisiaj dziękuję aktualnemu Staroście panu Mieczysławowi Szczurkowi za kontynuowanie współpracy i pozyskanie środków na przebudowę ulicy Długiej – mówi Grzegorz Sikorski, wójt gminy Hażlach.
Hażlaski włodarz ma również nadzieję na kolejne remonty. Mowa o ulicy Cieszyńskiej w Pogwizdowie, Szkolnej w Rudniku, Polnej w Brzezówce i Szkolnej w Zamarskach. Aktualnie gmina przygotowuje wewnętrzny Gminny program Rozwoju Infrastruktury Drogowej. – Chodzi o wyznaczenie długofalowych działań w tym zakresie oraz zabezpieczenie niezbędnych środków finansowych, własnych oraz zewnętrznych – tłumaczy Grzegorz Sikorski.

google_news