Wydarzenia Cieszyn

Hażlach: Radni w komplecie

Fot. UG Hażlach

W gminie Hażlach odbyła się sesja, pierwsza od czasu wybuchu epidemii. Przeprowadzono ją w zdalnym trybie. Jednym z punktów obrad było ślubowanie nowej radnej.

Nowym członkiem rady została wybrana Grażyna Szczypka, ma 53 lata i jest pracownikiem Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zamarskach. Radną została w wyniku głosowania uzupełniającego na miejsce Klaudiusza Zawady, który zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami na sali sesyjnej znajdował się tylko przewodniczący Rady Gminy Sławomir Kolondra, radna Grażyna Szczypka wraz z pracownikami Biura Rady, zaś pozostali radni brali udział w sesji zdalnie.

Jak widać mieszkańcy gminy Hażlach postawili w tej kadencji na siłę kobiet, które stanowią w radzie większość. Na 15 radnych 8 to kobiety.

2
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
MieszkaniecHermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Wybory fizycznie się nie odbyły bo zgłosił się tylko jeden kandydat na Radnego. Trochę więcej rzetelności by się przydało, bo to wielka różnica czy ktoś kogoś wybrał czy ten ktoś po prostu wskoczył na wolne miejsce. Ta Pani 3 razy startowała na Sołtysa i 2 razy do Rady Gminy. Zawsze z marnym skutkiem. A teraz wystartowała nie do swojego okręgu, bo mieszkańcy z okręgu Pana Zawady solidaryzując się z nim nie kandydowali w tych wyborach.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

No dobrze ale co uchwalono na sesji pierwszej od czasu wybuchu pandemii. Późno i musiało się nagromadzić dużo spraw ważnych, ważniejszych od ślubowania nowej radnej.