Bielsko-Biała Na sygnale

Hecznarowice: Spłonął budynek gospodarczy (zdjęcia i wideo)

Siedem zastępów straży pożarnej uczestniczyło w strugach deszczu w gaszeniu pożaru drewnianej stodoły przy ul. Wodnej w Hecznarowicach. Strażacy obronili przed ogniem budynek mieszkalny, stodoła doszczętnie spłonęła.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie pożaru o godz. 16.12. – Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że pożarem objęta jest drewniana stodoła o powierzchni około 6 × 12 m, ogień wychodził na dach budynku i zagrażał budynkom znajdującym się obok. Stodoła była mniej więcej w połowie zapełniona sianem. Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody w obronie budynku mieszkalnego i trzech na płonący budynek gospodarczy – powiedział nam mł. bryg. Paweł Krzowski z JRG1 w Bielsku-Białej.

W trakcie akcji gaśniczej na miejsce przyjechała koparko-ładowarka. Po ugaszeniu pożaru dalsze działania strażaków polegały na dokładnym przelaniu pogorzeliska i siana. Spaloną drewnianą konstrukcję stodoły zburzono.

W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG1, OSP Hecznarowice, OSP Pisarzowice i patrol policji. Przyczynę pożaru ustala policja.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments