E-edukacja

Historia pewnej lampy naftowej. Czechowicki konkurs rozstrzygnięty

Laureaci nietuzinkowego konkursu. Zdjęcia: Anna Wlazły, Ewa Bolek

Jedyny w swoim rodzaju konkurs na najciekawsze opowiadanie o „historii pewnej lampy naftowej” został rozstrzygnięty. Jury zachwyciła wyobraźnia i dojrzałość czwartoklasistki Nataszy Florek.

W Izbie Regionalnej w Czechowicach-Dziedzicach odbył się II etap Konkursu Literackiego, w trakcie którego zaprezentowano najciekawsze spośród 40 historii napisanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6.

Anna Wlazły i Jacek Cwetler, gospodarze uroczystości konkursowej.

– Teksty czytane wśród eksponatów z kolekcji „Zaginione Światło” pasjonata lamp Janusza Chmielniaka nabierały szczególnego klimatu, a uczniom udało się zachwycić słuchaczy niezwykłym podejściem do tematu – relacjonuje Jacek Cwetler, przewodniczący jury i kustosz Izby Regionalnej, któremu w pracy pomagali Anna Wlazło – przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, Agata Chmielniak – polonistka i Janusz Chmielniak – kustosz kolekcji lamp.

Najwyższe uznanie zdobyło opowiadanie „Duży promień” Nataszy Florek, uczennicy klasy 4a, która w poruszający sposób ujęła problemy dotykające zarówno dzieci i dorosłych oraz wiarę w to, że istnieją moce, które pomagają przezwyciężyć wszelkie trudy. Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Maja Skorupa i Kamil Starosta. Wyróżniono Adriana Borgieła, Kingę Zielińską, Oliwię Żmij i Amelię Wizner.

Laureaci podczas wpisywania się do kroniki Izby Regionalnej.

Laureaci nie tylko odebrali nagrody, ale i spotkali się z kolekcjonerem Januszem Chmielniakiem, który opowiadał im o „magii światła”.

Konkurs odbywał się pod patronatem Izby Regionalnej w Czechowicach-Dziedzicach, Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic i „Zaginionego Światła” Janusza Chmielniaka. Koordynatorem konkursu była polonistka Agata Chmielniak ze Szkoły Podstawowej nr 6.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments