Cieszyn Kultura i rozrywka

Holeviaters wraca na Podbeskidzie. Z okazji 10. urodzin i nie tylko

fot. plakat wydarzenia

Nie tak dawno HOLEVIATERS bardzo hucznie obchodził swoje dziesiąte urodziny. Miało to miejsce podczas folkowo-jazzowego koncertu grupy z Podhala i Podbeskidzia, która odbyła się na Podhalu, a jej gościem specjalnym był bard muzyki romskiej – Józef Merstein Jochymczyk, który specjalizuje się w gypsy swingu.

Teraz przyszedł czas na imprezę urodzinowo-andzrzejkową HOLEVIATERS na Podbeskidziu. Jedyny taki koncert, zorganizowany z okazji 10-lecia grupy, odbędzie się 30 listopada o godz. 19.00 w MDK “Prażakówka” w Ustroniu. Bilety w cenie 50 zł dostępne w kasie MDK, Miejskiej Informacji Turystycznej oraz na stronie internetowej MDK Ustroń.

Zespół, o którego osiągnięciach wielokrotnie pisaliśmy, charakteryzuje się niecodziennym połączeniem szeroko pojętej muzyki folk z brzmieniem swingowych standardów, ballad jazzowych. Repertuar zespołu oparty jest na utworach muzyki Łuku Karpat zaaranżowanych na styl rozkwitającego w latach 30-40 swingu i jazzu. Otwartość na poszukiwania inspiracji kieruje grupę w zaskakujące kojarzenie utworów z odmiennych sobie gatunków. Doszukując się podobieństw w harmonii i linii melodycznej, sprytnie spajają ze sobą tradycyjną muzykę ludową ze znanymi amerykańskimi kompozycjami jazzowymi. Warsztat gry instrumentalnej połączony jest z charyzmatycznym, żywiołowym folklorem, co daje poczucie ciągłej tanecznej euforii.

Poprzez muzykę i wizerunek lansowany na złotą epokę tych gatunków, grupa zabiera w podróż do przeszłości wszystkich pasjonatów dalekich wypraw. Wykonywane gatunki to swing&folk, retro folk, pieśni patriotyczne,  ale również repertuar zimowy, który obejmuje mnie i bardziej znane kolędy i pastorałki.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments