Wydarzenia Żywiec

Hubert Maślanka przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki ZGK Jeleśnia

Huber Maślanka. Fot. Z archiwum Huberta Maślanki

W Jeleśni doszło do zmiany przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki Zakład Gospodarki Komunalnej.

To spółka, której w 100 procentach właścicielem jest gmina Jeleśnia. O tym, że zmieniono szefa Rady Nadzorczej poinformował jej nowy przewodniczący Hubert Maślanka.

Decyzją Nadzwyczajnego Zebrania Właścicieli zostałem powołany na Przewodniczącego Rady Nadzorczej Zakładu Gospodarki Komunalnej Jeleśnia Sp. z o.o. Dziękuję Pani Wójt (Annie Wasilewskiej z PiS – przyp. red.) za zaufanie. Dziękuję również Radzie Nadzorczej MZK w Bielsku-Białej Sp. z o.o. za zgodę na pełnienie dodatkowej funkcji. Obiecuję sumienną pracę – napisał Hubert Maślanka na swoim profilu społecznościowym.

Co ciekawe ani słowa o zmianach nie wspomniała wójt Anna Wasilewska, ani Urząd Gminy Jeleśnia czy też sama spółka ZGK Jeleśnia.

Wspomniany 43-letni Hubert Maślanka to obecnie prezes MZK Bielsko-Biała, a wcześniej zastępca kierownika Referatu Prawnego i Zamówień Publicznych w Związku Międzygminnym ds. Ekologii w Żywcu. Z ramienia PO w 2018 roku kandydował do Sejmiku Województwa Śląskiego, a w 2019 roku do Senatu, ale bez powodzenia. Hubert Maślanka to także prezes Stowarzyszenia Kolej Beskidzka.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Ee, jakże to informuje sam o sobie w sytuacji kiedy właścicielem spółki jest gmina? Chaos rozciąga się i w tę stronę w gminie, pani wójt jeszcze panuje nad sytuacją?