Cieszyn Kultura i rozrywka

Huczne obchody zacnego jubileuszu. Holeviaters na scenie od dziesięciu lat | ZDJĘCIA

HOLEVIATERS hucznie obchodził swoje dziesiąte urodziny. Bardzo muzyczny wieczór spędzili goście – przyjaciele i znajomi zespołu, słuchając folkowo jazzowego koncertu grupy z Podhala i Podbeskidzia. Kompleks Antałówka Resort&Med przygotował galę, jakiej dawno nie było na Podhalu. Gościem specjalnym był bard muzyki romskiej – Józef Merstein Jochymczyk, który specjalizuje się w gypsy swingu.

Znany ze swego retro folkowego stylu zespół ostatnio wrócił z Festiwalu w Stanach Zjednoczonych, gdzie koncertował dla tamtejszej Polonii. W skład zespołu wchodzą –  Anna Malacina – Karpiel – wokal, Zbigniew Bałdys – gitara, Bogusław Nawara – skrzypce, Bartłomiej Stuchlik – kontrabas, Janusz Korczyk – akordeon oraz Łukasz Walczak – perkusja.

W tym roku wokalistka zespołu reprezentując go na 19. Carpathia Festival w Rzeszowie zaśpiewała autorski utwór “Mamuśki” i wróciła z dwiema Nagrodami Specjalnymi. Pierwszą zdobyła za Najlepszą Osobowość Sceniczną. Drugie wyróżnienie, które otrzymała, to Nagroda im. Krzysztofa Dzikowskiego za najlepszą interpretację walorów literackich tekstu.

Obecnie zespół przygotowuje się koncertów “dla Niepodległej”. Najbliższy koncert zagrają w Warszawie.

fot. Regina Korczak/Kronos Media

google_news