Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Hula i Żyła poza czołówką

Kamil Stoch zapisał na swoim konice drugi triumf w Turnieju Czterech Skoczni. Po zwycięstwie w Oberstdorfie, dzisiejszy noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen także należał do niego.

Niestety zawiedli skoczkowie z Beskidów. Stefan Hula po piątej lokacie w pierwszym konkursie, dzisiaj był dopiero  27, natomiast Piotr Żyła ponownie nie pokazał pełni swoich możliwości zajmując, podobnie jak w premierowych zawodach, 25 lokatę.

Kamil Stoch nie dał szans rywalom. W pięknym stylu osiągnął odległości 135,5 m i 139,5 m. Wygrał z przewagą 7,6 pkt. nad swoim największym rywalem Richardem Freitagiem. Po dwóch konkursach lider biało-czerwonej ekipy jest w pierwszy w generalce TCS, mając w dorobku więcej o 11,8 pkt. od reprezentanta Niemiec. Trzecia lokatę utrzymał Dawid Kubacki, który traci do Stocha 32,3 pkt.

Stefan Hula jest w generalce 16, a Piotr Żyła 24.

Następny konkurs odbędzie się 4 stycznia w Innsbrucku. W kwalifikacjach, które odbędą się dzień wcześniej, ma wystartować Tomasz Pilch (WSS Wisła) – siostrzeniec Adama Małysza. 17-letni skoczek jest obecnie liderem Pucharu Kontynentalnego.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o