Wydarzenia Cieszyn

I po dożynkach w Skoczowie. Traktory znów wjechały na rynek

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Nieczęsto zdarza się, że przez rynek grodu pod Kaplicówką przejeżdżają traktory z przyczepami. Ale raz w roku jest ich sporo i sprawiają wszystkim radość. Bo to czas podziękowań za całoroczną ciężką pracę rolników w gminie Skoczów.

W tym roku, z powodu szukania oszczędności w budżecie miasta, 54. Dni Skoczowa nie odbyły się tradycyjnie w czerwcu, ale zostały przeniesione na wrzesień i połączone z 14. Ekumenicznymi Dożynkami Gminnymi. 2 września akcent postawiono na Dni Skoczowa, a programie nie brakło tradycyjnych, już 22., Mistrzostw Skoczowa w Rzucie Beretem oraz koncertu gwiazdy wieczoru – Darii. Występ popularnej polskiej piosenkarki młodego pokolenia przyciągnął do trytonowego grodu wielu jej fanów.

3 września z kolei przyszedł czas na dożynki. Tegorocznymi gazdami byli Renata i Zbigniew Chmielowie z Kiczyc. Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach poprowadziła korowód dożynkowy z terenu dworca kolejowego, ulicami Mickiewicza i Cieszyńską, na rynek. Tam miało miejsce uroczyste otwarcie 14. Ekumenicznych Dożynek Gminnych w Skoczowie, z błogosławieństwem chleba oraz występem Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej oraz Gwiazd Szeryfa ze Skoczowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Następnie miały miejsce pokazy mody Etno Beaty Bojdy z Harbutowic, które poprzedziły koncerty zespołów „Retrospekcja” i „Brathanki”.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
końska niedola
końska niedola
10 miesięcy temu

Dziś Cyganów już nie ma, tylko koni żal za Rodowicz, Osiecką

końska dola
końska dola
10 miesięcy temu

Poszkodowane są konie na owies co to ich nie pokazano na zdjęciach, a są przecież siłą napędową bryczek, wozu z agroturystyki

nie wiadomo
nie wiadomo
10 miesięcy temu

Pogubiłem się co tu najważniejsze w tych uroczystościach przynoszących oszczędności. Może Rzut Beretem?