Wydarzenia Cieszyn

I po dożynkach w Skoczowie. Traktory znów wjechały na rynek

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Nieczęsto zdarza się, że przez rynek grodu pod Kaplicówką przejeżdżają traktory z przyczepami. Ale raz w roku jest ich sporo i sprawiają wszystkim radość. Bo to czas podziękowań za całoroczną ciężką pracę rolników w gminie Skoczów.

W tym roku, z powodu szukania oszczędności w budżecie miasta, 54. Dni Skoczowa nie odbyły się tradycyjnie w czerwcu, ale zostały przeniesione na wrzesień i połączone z 14. Ekumenicznymi Dożynkami Gminnymi. 2 września akcent postawiono na Dni Skoczowa, a programie nie brakło tradycyjnych, już 22., Mistrzostw Skoczowa w Rzucie Beretem oraz koncertu gwiazdy wieczoru – Darii. Występ popularnej polskiej piosenkarki młodego pokolenia przyciągnął do trytonowego grodu wielu jej fanów.

3 września z kolei przyszedł czas na dożynki. Tegorocznymi gazdami byli Renata i Zbigniew Chmielowie z Kiczyc. Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach poprowadziła korowód dożynkowy z terenu dworca kolejowego, ulicami Mickiewicza i Cieszyńską, na rynek. Tam miało miejsce uroczyste otwarcie 14. Ekumenicznych Dożynek Gminnych w Skoczowie, z błogosławieństwem chleba oraz występem Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej oraz Gwiazd Szeryfa ze Skoczowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Następnie miały miejsce pokazy mody Etno Beaty Bojdy z Harbutowic, które poprzedziły koncerty zespołów „Retrospekcja” i „Brathanki”.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
końska niedola
końska niedola
3 miesięcy temu

Dziś Cyganów już nie ma, tylko koni żal za Rodowicz, Osiecką

końska dola
końska dola
3 miesięcy temu

Poszkodowane są konie na owies co to ich nie pokazano na zdjęciach, a są przecież siłą napędową bryczek, wozu z agroturystyki

nie wiadomo
nie wiadomo
3 miesięcy temu

Pogubiłem się co tu najważniejsze w tych uroczystościach przynoszących oszczędności. Może Rzut Beretem?