Porady i inspiracje

Idealny trwanik do Twojego ogrodu

Idealny trawnik w Twoim ogrodzie to taki, który będzie wytrzymały oraz będzie dobrze się reprezentował. Zakładanie trawnika należy zacząć od wyboru odpowiedniego produktu pośród mieszanki traw. Dowiedz się jaki rodzaj jest najlepszy.

Nasiona trawy sportowej

Trawa sportowa w Twoim ogrodzie? Dlaczego nie!

Sprawdzi się ona nie tylko na trawnik rekreacyjny, ale również całe otoczenie wokół Twojego domu. Decydując się na nią możesz być pewny, że po jej wysianiu zielony trawnik przywita Cię w Twoim ogrodzie.

Silny system korzeniowy sprawi, że nasiona łatwo i szybko się ugruntują, a Ty będziesz mógł się cieszyć naturą wokół Ciebie.

Zalety trawy sportowej

Trawa sportowa pozwoli na założenie trawnika, który będzie odporny oraz wytrzymały. Jej ziarna zostały tak wyselekcjonowane żeby cechowały się wysoką tolerancją na deptanie, przy jednoczesnym niepogarszaniu wyglądu trawnika.

Sprężystość murawy pozwala na powrócenie do jej poprzedniego stanu nawet jeśli była przez dłuższy czas narażona na nacisk.

Trawa boiskowa jest odporna na wysokie nasłonecznienie oraz niskie temperatury. Stworzona pod potrzeby sportowców chroni przed nadmiernym ślizganiem się na niej nawet po ulewnych deszczach.

Ta właściwość jak i jej wytrzymałość będą spełniały ważną rolę jeżeli w naszym ogrodzie bawią się dzieci. Wygląd trawnika nie ucierpi na ich gonitwach. Nawet intensywne użytkowanie nie pozostawi łysych plam na trawniku.

Pielęgnacja i koszenie trawnika

Pamiętaj, że piękny trawnik nie rośnie sam. Pielęgnacja trawnika jest bardzo ważna nawet wówczas kiedy do jego wysiewu zastosowaliśmy najlepszej jakości ziarna.

Systematyczne nawożenie trawnika oraz koszenie odrastającej trawy pozwoli na cieszenie się jej zdrowym i zielonym wyglądem. Odpowiednio pielęgnowany trawnik będzie utrzymywał się w dobrej kondycji przez długi okres roku.

Jak każda roślina, trawa rośnie jeżeli ma zapewnioną odpowiednią wilgotność, bez deszczu wymaga podlewania. Najlepiej jeżeli będziemy to robić strumieniem rozproszonym, wówczas mamy szansę dotrzeć do każdego skrawka powierzchni.

Pierwsze koszenie wykonujemy wczesną wiosną. Nie powinniśmy jednak podczas niego kosić do samej glebę. Trawę przykaszamy jeżeli chcemy żeby nowy trawnik rósł zdrowy, Całkowite wycięcie narazi ziemię na zbytnie wysuszenie, a murawa nie będzie chciała rosnąć w takich warunkach.

Opiekując się trawnikiem zwróćmy uwagę na to co dla niego najlepsze. Założyć trawnik nie jest trudno, ale pamiętaj, że wymaga regularnej pielęgnacji. Tylko wówczas będziemy mogli się cieszyć soczystą zielenią w naszym otoczeniu.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments